Oyun oynarken işlemci sıcaklığı artıyor düşüyor

"PHANTOM"

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Oyun oynarken işlemci sıcaklığı inip düşüyor bazen 59 da sabit iken bir an 66 olup yavaşca iniyor 59'a geliyor gine anlamadım ama performansta bir değişkenlik olmuyor normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal hocam. Zaten yüksek değerler değil. Endişelenmeyin.

Hayır hocam. Zarar vermez. Oyun optimizasyonu ile ilgili. Oyunların bazı yerlerindeki kullanımları farklı olabilir.

Tamam hocam. Normal bir durum. Kalabalık yerlerde kullanım değişir. Bunlara takılmayın. Rahat olun.

Tamam hocam. Normal bir durum. Kalabalık yerlerde kullanım değişir. Bunlara takılmayın. Rahat olun.

Tamam hocam sağ olun cevap için.

Hocam ben size bir şey söylemek istiyorum konu açtım ama cevap gelmedi sizde hemen cevap veriyorsunuz zamanınızdan çalacağım ama.
Hocam kopyala yapıştır yaptım benim konudan.
Selam eğer GTA 5 oynuyorsanız Menyoo adlı traineri duymuşsunuzdur. Ben bu traineri indirmeden önce oyunlarda sıcaklık değerim 70'i geçmezdi o Menyoo'yu kullandığımdan beri hep GPU'nun fanları 1160-1170 arasında dolaşıyordu. Ama GTA 5'e güncelleme geldiği için bütün modları sildim hata veriyordu çünkü dinput 8 DLL vb oyunun sadece orijinal dosyaları kaldı ve diğerki oyunlarda sıcaklık seviyeleride azalmaya başladı. GTA 5 modu silmeden önce 76 dereceyi geçmezdi silince 1400 RPM de çalışıp 67 dereceyi geçmez oldu şaşırdım acaba scripthookdan mı kaynaklı çözemedim biraz saçma bir konu oldu ama yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı