Oyun oynarken kasadan gelen sesin kaynağını bulma

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Asus GTX 550 Ti ekran kartına, 500W 80 Plus Xigmatek PSU’ya ve AMD Athlon x4 3 GHz işlemciye sahibim. 2 ay kadar önce bütçem sınırlı olduğu için (ve biraz da sabırsız olduğum için) bunları aldım. Şimdi aklıma takılan sorum oyun oynarken fan sesi çok yükseliyor ve bende rahatsız oluyorum. Oyun oynarken ki bu sesin sebebi stok fandan mı yoksa PSU’dan mı? Bir diğer sorum ise Battlefield 3 oynarken ekran kartımı 80 derecelerde gördüm, bu sizce normal mi? Bu kadar yüksek sıcaklık ekran kartımın ömrünü kısaltır mı? Bu arada overclock’lı iken en fazla 84 derece gördüm.

Fan sesinin PSU’dan geldiğini sanmıyorum. İki ay öncesi için aldığın parçalar gerçekten berbat. Sistem çalışırken işlemci veya ekran kartı fanını elle durdurabilirsin. Bu sisteme herhangi bir zarar vermez. Tabi sana verebilir, bu yüzden biraz dikkatli olmadan fayda var. Fanı durdurarak sesin nereden geldiğini anlayabilirsin. Alternatif olarak AIDA 64 gibi bir programla oyundayken Alt-Tab yaparak fanların RPM değerlerine bakarak da fikir sahibi olabilirsin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı