Çözüldü Oyun oynarken kulaklıktan çıt çıt sesler geliyor ve ses yoğunlaşınca bilgisayar yeniden başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PenaX57

Hectopat
Merhabalar. Oyundayken veya oyundan çıktığım zaman kulaklıktan çıt çıt sesler geliyor ve sesler yoğunlaştığı zaman bilgisayar kendine reset atıyor. Bu gün sorunun PSU kaynaklı olduğunu düşünüp yeni 700W PSU aldım. Ancak sesler yeniden gelmeye başladı. Canım sıkılıyor. Bu çıt çıt ses sorununu ve yeniden başlama sorununu nasıl çözebilirim?

Çözüm
Sorun devam ediyor mu?
Aynı sorun bende de var, bazı oyunlarda 10-15 dakika geçirdikten sonra kulaklıktan çıt çıt sesler geliyor ve bu sesler yeterince arttığı zaman bilgisayar reset atıyor.
Ekran kartı ile alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum.
Hocam sorunu soğutucu alarak ve CPB kapatarak çözdüm.
Daha önce denedim.

Ses sürücüsünü kaldırıp aynı sorunu yaşıyorsanız muhtemelen kulaklıkta sorun olabilir. Ya kulaklığı başka bir cihazda deneyin ya da bilgisayarda başka bir kulaklık deneyin. Bunun dışında düşük ihtimalde olsa daha önce bu sorunu yaşamadığınız bir tarihe sistem geri yükleme yaparsanız belki bir çözüm olabilir. Şahsen böyle sorunlar çoğunlukla sürücü kaynaklı oluyor. Kulaklık sorunu dışında donanım ile ilgili bir problem olduğunu düşünmüyorum.

Ses sürücüsünü kaldırıp aynı sorunu yaşıyorsanız muhtemelen kulaklıkta sorun olabilir. Ya kulaklığı başka bir cihazda deneyin ya da bilgisayarda başka bir kulaklık deneyin. Bunun dışında düşük ihtimalde olsa daha önce bu sorunu yaşamadığınız bir tarihe sistem geri yükleme yaparsanız belki bir çözüm olabilir. Şahsen böyle sorunlar çoğunlukla sürücü kaynaklı oluyor. Kulaklık sorunu dışında donanım ile ilgili bir problem olduğunu düşünmüyorum.
Hocam sorun sesteyse neden yarıda bilgisayar yeniden başlıyor?

Merhabalar. Oyundayken veya oyundan çıktığım zaman kulaklıktan çıt çıt sesler geliyor ve sesler yoğunlaştığı zaman bilgisayar kendine reset atıyor. Bugün sorunun PSU kaynaklı olduğunu düşünüp yeni 700W PSU aldım. Ancak sesler yeniden gelmeye başladı. Canım sıkılıyor. Bu çıt çıt ses sorununu ve yeniden başlama sorununu nasıl çözebilirim?

Hocam ısındığından dolayı mı böyle yapıyor acaba? Çıt çıt sesi geldiğinde sıcaklık değerlerine bakar mısınız belki de ondandır. Onun dışında benzer bir sorun benim başıma geldi ancak bende yeniden başlatmıyordu. Yüksek Performans seçeneğini kapattıktan sonra düzeldi, sen de deneyebilirsin açıksa.

Şuan farklı kulaklık taktım. Son ses açtım bakalım gelecek mi çıt ses.
Şuan farklı kulaklık taktım. Son ses açtım bakalım gelecek mi çıt ses.
Tamamdır. Çok fazla çıtırtı geldi ve çok zorlayınca bilgisayar yeniden başladı.
Ayrıca sorunun neden PSU'da olduğunu düşündünüz.
Hocam, birsürü Kernel power 41 hatası var. Bu hata genelde PSU kaynaklı olur denmişti bana. O yüzden bir başka nedeni ise.

Son düzenleme:
Şu an farklı kulaklık taktım. Son ses açtım bakalım gelecek mi çıt ses.

Hocam, bir sürü kernel Power 41 hatası var. Bu hata genelde PSU kaynaklı olur denmişti bana. O yüzden bir başka nedeni ise.

Hiç herhangi bir donanıma overclock yaptınız mı?

Şu an farklı kulaklık taktım. Son ses açtım bakalım gelecek mi çıt ses.

Hocam, bir sürü kernel Power 41 hatası var. Bu hata genelde PSU kaynaklı olur denmişti bana. O yüzden bir başka nedeni ise.

Aynı çıtırtı sesini bende yaşamıştım, ama PC yeniden başlamıyordu, seninki gibi.
Bende sorunun kaynağı, "işlemci darboğaza girince" çıkıyordu, o çıtırtı.

Sorun devam ediyor mu?
Aynı sorun bende de var, bazı oyunlarda 10-15 dakika geçirdikten sonra kulaklıktan çıt çıt sesler geliyor ve bu sesler yeterince arttığı zaman bilgisayar reset atıyor.
Ekran kartı ile alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı