Oyun Oynarken Laptop Kapanıyor

Bilgisayarına MSI Afterburner yükle ve oyun oynarkenki aldığın sıcaklıkları yaz :).
Pes 2017 içerisinde oynarken CPU sıcaklığı 97 dereceyi gördü :/ . Oyundan sonra ise 65-70 arası geziyor. Soğuk haline bakmadım halen.

Pc soğudu şuan bayağı 40-50 arası oynuyor şuan.

Son düzenleme:
Selamlar dostlar. Biliyorum kaydım ile sorum peş peşe oldu ancak yardım lazım.
Yaklaşık 1 hafta önce 2. el temiz bir PC aldım. Windows 8 yüklenmiş bir Lenovo (aslında Windows 7 imiş ben bugün 10'a yükselttim). Ve birkaç oyun oynamak istedim. Sistem gereksinimleri karşılayan ETS 2, pes ve Zula benzeri oyunlar ancak Zula hariç diğer oyunları oynadığımda PC uyarı vermeden komple kapanıyor. Hiçbir sıcaklık belirtisi yok, fanım soğuk bir şekilde çalışmasına rağmen. Zula'da ise sürekli kasma yaşıyorum. Önceki sahibi termal macun bakımlarını yaptırdığını söylemişti. YouTube'da bir ton video seyrettim ancak bulamadım. Ne yapmamı önerirsiniz. Lütfen bir yardım edin kafayı yemek üzereyim

Sistem Özellikler:
  • Intel Core i3 işlemci 2.53 GHz
  • 5 GB RAM
  • 64 Bit
  • SSD mevcut
  • 1 GB NVIDIA GeForce ekran kartı
Aleykum Selam.
Öncelikle geçmiş olsun kardeşim.
Hızlıca sıralıyacağım, lütfen olanları ve olmayanları belirtin ki sizi doğru yönlendirebilelim.
2. El ve temiz diyorsun, kusura bakma ama aç gözlü insanlar nedeniyle elimle test etmeden güvenmiyorum. Bunu kenara koyalım.
Mümkünse termal bakımını doğru biçimde kaliteli bir macunla yenileyin. Toz bakımından hallettikliten sonra temiz bir Windows kurulumu yapın. Tüm driverleri elle indirin. c: deki klasörler dahil tüm driverleri kaldırın ve yaniden başlatın, internet bağlantınız olmadan driverleri kurun.
5 GB ram kabul etmiyorum.
Ya 4gb yada 6gb olur. markası, modeli dikkatlice kontrol edin. Uyumsuzluk olmaması çok önemli.
Güç ayarlarınızı performans moduna almayın. Ayrıca işlemcinin ve ekran kartının modelini ve kaç bit olduğunu paylaşın.
Sonucu bekliyorum. Kolay gelsin.

Aleykum Selam.
Öncelikle geçmiş olsun kardeşim.
Hızlıca sıralıyacağım, lütfen olanları ve olmayanları belirtin ki sizi doğru yönlendirebilelim.
2. El ve temiz diyorsun, kusura bakma ama aç gözlü insanlar nedeniyle elimle test etmeden güvenmiyorum. Bunu kenara koyalım.
Mümkünse termal bakımını doğru biçimde kaliteli bir macunla yenileyin. Toz bakımından hallettikliten sonra temiz bir Windows kurulumu yapın. Tüm driverleri elle indirin. c: deki klasörler dahil tüm driverleri kaldırın ve yaniden başlatın, internet bağlantınız olmadan driverleri kurun.
5 GB ram kabul etmiyorum.
Ya 4gb yada 6gb olur. markası, modeli dikkatlice kontrol edin. Uyumsuzluk olmaması çok önemli.
Güç ayarlarınızı performans moduna almayın. Ayrıca işlemcinin ve ekran kartının modelini ve kaç bit olduğunu paylaşın.
Sonucu bekliyorum. Kolay gelsin.
Teşekkür ederim.
Güç ayarlarım normal çalışıyor, tasarrufta değil yani. Kesinlikle bir tamirciye götüreceğim. İşlemci 64 bit geçerli görüntü modu için 32 bit diyor (Ekran kartı biti tam olarak nerden bakılıyor bilmiyorum.)

Teşekkür ederim.
Güç ayarlarım normal çalışıyor, tasarrufta değil yani. Kesinlikle bir tamirciye götüreceğim. İşlemci 64 bit geçerli görüntü modu için 32 bit diyor (Ekran kartı biti tam olarak nerden bakılıyor bilmiyorum.)
Başlattı aç, dxdiag yaz sana sistemine alakalı lazım olan bilgileri gösterir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı