Oyun oynarken mavi ekran hatası

mustafa özalp

Decapat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance LPX (2x8) 16GB 3200MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Western Digital SN570 500GB NVMe M.2
Ekran kartı
ASUS RTX 2060 DUAL EVO
Anakart
ASUS Prime B450MK-II
İşlemci
AMD Ryzen 5 4500
Oncelikle selam arkadaşlar. FIFA 23 oynarken arada mavi ekran alıyorum. 20 maçta 2 mavi ekran aldım. The Forest'ta aldım 1 kere ve az once belgelerimi temizlerken mavi ekran verirken bir anda duzeldi. Anlamadım. Bilgisayarı 6 ay once aldım. Donanımsal bir sıkıntısı var mıdır acaba yoksa yazılımsal bir şeyi mi var? Yardımcı olursanız çok çok sevinirim.

Oncelikle selam arkadaşlar. FIFA 23 oynarken arada mavi ekran alıyorum. 20 maçta 2 mavi ekran aldım. The Forest'ta aldım 1 kere ve az once belgelerimi temizlerken mavi ekran verirken bir anda duzeldi. Anlamadım. Bilgisayarı 6 ay once aldım. Donanımsal bir sıkıntısı var mıdır acaba yoksa yazılımsal bir şeyi mi var? Yardımcı olursanız çok çok sevinirim.
İlk olarak en kolay yöntem format ve temiz bir windows kurulumu olacaktır. Genellikle windows da bir problem olduğunda mavi ekran verir ve sistem kendini resetler. Bazen de windows güncellemesinden sonra mavi ekran vermeye başlar. Bir sonraki güncelleme ile düzelir.

öncelikle mavi ekran verdiğinde eğer fotoğraf çekme şansın varsa telefon ile çekip bizlere atarsan daha sağlıklı yardımcı olabiliriz. En kötü hata kodunu aklında tut ve bizlere ilet lütfen.

o zaman şüphelenebileceğimiz kategoriye mecburen donanımları da ekleyeceğiz. Buna göre Ram, HDD/SSD, Ekran Kartı olabilir.
Yazılımsal olarak da; eksik driver ve sistem güncellemeleri olabilir.
Öncelikle donanımsal bir hata var mı diye BurnInTest programı ile GPU/CPU, RAM, HDD ve eklemek istediğin ekstra donanımları seçerek bir test yapar mısın ? Daha sonra özellikle MEMTEST86 ile RAM'leri ayrıca tekrar test etmeni rica edeceğim.

Knk c:\Windows\Minidump oradaki dosyaları kopyalıyıb atar mısın? (sistemi açabiliyorsan)

o zaman şüphelenebileceğimiz kategoriye mecburen donanımları da ekleyeceğiz. Buna göre Ram, HDD/SSD, Ekran Kartı olabilir.
Öncelikle donanımsal bir hata var mı diye BurnInTest programı ile GPU/CPU, RAM, HDD ve eklemek istediğin ekstra donanımları seçerek bir test yapar mısın ? Daha sonra özellikle MEMTEST86 ile RAM'leri ayrıca tekrar test etmeni rica edeceğim.
Bakamadım yeni bakabildim kusura bakma

Psu yetmiyor diye düşünmeye başladım ama olabilir mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20230110_203818.jpg
    IMG_20230110_203818.jpg
    120,3 KB · Görüntüleme: 9

Geri
Yukarı