Oyun oynarken mavi ekran ve kapanma sorunu

Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Hata kısaca şu; oyunu açıyorum, 3 dakika oynuyorum, sonradan ses titriyor ve bilgisayar kapanıyor. Ardından da bilgisayar yeniden başlatıyor(kapanmıyor). Donanımsal bir problem diyeceğim ama neden restart atıyor o zaman anlayamadım. Birçok şey denedim 3-4 driverları 20 kez silip kurdum 3 kere format attım ama yok olmuyor. Stress testinde falan bir şey olmuyor sadece oyun oynarken restart atıyor. Arada da maç izlerken falan kapanmadan önceki titreme gibi bir titreme oluyor ama PC restart atmıyor(bu nadiren oluyor). Birkaç kere de mavi ekran verdi(resimlerde attığım gibi). Bu durum olay görüntüleyicisine de düşüyor. Sadece DS3'te değil her oyunda yaşıyorum neredeyse (Valorant, CS:GO, Skyrim, Assetto Corsa, Bannerlord, Tomb Raider gibi) Eğer ilginizi gösterirseniz çok mutlu olurum.

Mavi ekrandaki durdurma kodu: Video tdr failure başarısız: amdkmdag.sys
Untitled.png
olay görüntüleyicisi.png

Bu arada ekran kartım 5600M. Ekran kartının, AMD'nin sitesinden bu laptopa(dell G5 15 SE) özel bir sürücüsünü kurmuştum çünkü Dell'in kendi sitesindeki sürücüyü kurduğumda, masaüstüne sağ tıkladığımda Radeon ayarlarını açamıyordum. Hangi sürücüyü kurmam daha doğru olur?
Bu konularda bilgi eksikliği yaşıyorum da hangi sürücüyü kurmam daha doğru olur yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı