Oyun oynarken Memory_Management Mavi Ekran Sorunu

AtakanOak

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar herkese. Benim uzun zamandır uğraştığım ve çözümü için kaç site gezip kaç çözüp denediğim ama sonucunda tınlamayan ve artık sabrımın taştığı bir sorun var. Yaklaşık 2 aydır her gün laptopumla vakit geçirdiğimde mavi ekran alıyorum genellikle oyun esnasında oluyor ama Youtube'dan video izlediğimde de nadiren olsa da mavi ekran yiyorum. Bu mavi ekranların kodu genellikle MEMORY_MANAGEMENET VE page_fault_ın_nonpaged_area oluyor. Daha önce burada da açılan pek çok konuyu gördüm ve yazılan çözümleri de denedim ama yardımcı olmadı. Hiç sistem istemeyen oyunlarda bile kapanıyor ve daha önce yüzlerce saat aynı oyunu oynamama rağmen ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Harddiski kontrol ettim ondan kaynaklanmadığına eminim. Sürücülerim de güncel. Şimdiden teşekkürler...

Sistemim:
Casper Nirvana NB
İ5 4200M 3.2 GHZ işlemci
8GB RAM
NVİDİA GT840M 2 GB Ekran Kartı

İlgili .Dmp Dosyası
dumpfiles.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynadığın oyunların Exelerini aşağıdaki videodan bakarak tanımlamayı unutma.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Casperin sitesinden BIOS v.b sürücülerin güncel olup olmadığını kontrol et.
yazilim-ve-surucu-arama

DDU ile her iki GPU sürücüsünü sildikten sonra, ilk olarak Intel sonra Nvidia sürücüsünü yüklemen gerek.
Denedim ama yine aynı şekilde mavi ekranı yedim oyuna girer girmez. Bir türlü kurtulamadım anlayamıyorum.
Oynadığın oyunların Exelerini aşağıdaki videodan bakarak tanımlamayı unutma.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Casperin sitesinden laptop bios v.b sürücülerin güncel olup olmadığını kontrol et.
yazilim-ve-surucu-arama
Denedim hocam aynen ama yine mavi ekran yedim sorun çözülmedi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı