Oyun Oynarken Monitör kapanıyor

deatknight

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda genelde oyun oynadığımdan 30 dakika sonra filan ekran kapanıyor. Bilgisayarda bir şey yapamıyorum. Bilgisayara reset attığımda düzeliyor hiç bir sıkıntı olmuyor. Farklı bir monitörlede denedim. (Arada sadece internette takılırkende kapandığı oluyor). Yapabileceğim bir şey var mı?

Sisteminizi yazar mısınız ?
  • AMF FX8350 işlemci
  • MSI 970 Gaming AMD 970+sb950 anakart
  • Corsair 8 GB RAM
  • WD 3.5" 1 TB caviar blue harddisk
  • MSI RX460 2 GB OC ekran kartı
  • Corsair 120 GB SSD disk
  • Cooler Master Haf 912 kasa
  • Zalman işlemci soğutucu

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınma sorunu vardır. İşlemci kendini korumaya alıyordur. Fan ya da anakartta sorun büyük ihtimalle.
Ekstra fan bile aldım reset attıktan sonra anakart ve işlemcinin sıcaklığına bakınca ikiside 45 bile değil

Ekstta detay ekleme gereği duydum.
1-)Güç kaynağım kasa ile beraber gelen 750 wattlık bir güç kaynağı
2-)Ekran kapandığında klavye ve farenin ışıkları yanıyor. Arkadan oyunun sesleri geliyor ancak alt+tab veya alt+F4 yapınca ses gelmeye devam ediyor ve numlock'a filan basınca (açıksa) ışıkları sönmüyor yani klavye kitlenmiş durumda

Reset attıktan sonra düzeliyor demişsin. Oynarken ekran birden kararıp PC çalışmaya devam mı ediyor? Yoksa elektrik tamamen kesiliyor mu?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı