Oyun oynarken PC kapanıyor

serhat soydan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, oyun olay bu gece başıma geldi saat 23:09 da oyun oynarken PC kapandı ve kendini resledi. Ardından saat 00:58'te yine aynısı oldu fakat işlemci ısınmasından olacağını sanmıyorum. İşlemci ısısında yükseliş yoktu ki yükseliş olsa işlemcimin fan hızı cok yükselir. Ama bende böyle bi yükselme olmuyor. İşlemci normal ısısında çalışırken tık PC kapanıyor. Birkaç yerden araştırdım biraz bilgi edindim fakat tam çözüm bulamadım. Araştırdıgım yerlerde olay görüntüleyicisinde saat 23:09 ve 00:58 yani PC'nin kapandıgı saatlerde "Kernel power 41" adlı bi önemli hata almışım ve araştırdıgım yerlerde çoğu konu sahibi PSU'sundan kaynaklı bir sorun olduğunu söylemiş. Sizce benim de sıkıntım PSU'dan mıdır yoska farklı bir problem var mıdır? PC'yi açıp tozunu aldım RAM'leri tek tek söküp temizledim işlemci termal macununu kontrol ettim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bendede var, 2014 yılında almıştım marka bilgisayar adı altında, 2017-2018 arası kullanmadım hiç, bir bilgisayarcıya gittiğimde PSU'nun çalışmadığını gördüm. Bana 2. el güvenilir bir PSU takacağını söyledi. Eve geldiğimde nadirde olsa bilgisayar kapanıp duruyordu. Bu durum hala devam ediyor fakat yakın bir zamanda yeni bir bilgisayar alacağım için yenilemedim yani sorun PSU'dadır bence.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı