Oyun Oynarken PC Reset Atma Sorunu

voland

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Editör
Merhaba arkadaşlar. 2 gün önce bir sistem topladım.

• MSI B150M Bazooka anakart
  • Intel Skylake i5 6500 işlemci
  • Asus ROG Strix GTX 1060 ekran kartı
  • Kingston 2x8 16 GB 2133 MHz RAM
  • Corsair VS550 80+ güç kaynağı

Battlefield 4, Rise of the Tomb Raider gibi oyunları oynarken bir noktadan sonra pc reset atıyor. Furmarkın stres testini uyguladığımda 68 derece ısının yukarısını görmedim. Ekran kartının sürücülerini geforce'un sitesinden yükledim. Herhangi bir asus yazılımını ise kullanamadım. Örneğin gpu tweaki kurduktan sonra çalıştıramıyorum. Herneyse, bu konu hakkında bilgi verebilecek, yardım edecek kişilere şimdiden teşekkür ederim. Zira epey sıkıntılı bir durum benim için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım benzer sorun bende de var :( bir hafta önce bende 7890k apu sistem topladım spintiresi full ayarda oynarken en fazla 45 dereceyi görüyorum gta5 de 40 derece ama nedense pc kendi kendine kapanıyor.biyerde uyumsuzluk var ama çözemedim daha :(

Arkadaşım benzer sorun bende de var :( bir hafta önce bende 7890k apu sistem topladım spintiresi full ayarda oynarken en fazla 45 dereceyi görüyorum gta5 de 40 derece ama nedense pc kendi kendine kapanıyor.biyerde uyumsuzluk var ama çözemedim daha :(
Peki seninkide aynı ekran kartımı?
İşlemci sogutucunuz varmı acaba?

Aynı sorun bende de var.
  • i5 6500
  • R9 390x
  • 8 gb
  • MSI B150M Bazooka

Bende de The witcher 3'ü bitirdim PC ne kapandı ne başka birşey oldu. Fakat son 2 haftadır oyun oynarken PC pat diye kapanıyor. Acaba elektrikle ilgili mi veya voltaj düşüklüğü ile ilgimi sorun var ahala anlayamadım ya. Benimde çok canım sıkılıyor.

Herkeste farklı farklı sıstem olmasına ragmen bu hata oluyorsa elektrikle alakalıdır bence. Genellikle gece oluyor bana. Ya da msi anakartlarla olan bi sıkıntı. Hepimizin anakartı MSI cünkü. Benım anakart MSI z170-a pc mate.

RAMlerinizi test edin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ne için peki?

Merhaba arkadaşlar. 2 gün önce bir sistem topladım.

MSI B150M Bazooka anakart
Intel Skylake i5 6500 işlemci
Asus ROG Strix GTX 1060 ekran kartı
Kingston 2x8 16 GB 2133 MHz RAM
Corsair VS550 80+ güç kaynağı

Battlefield 4, Rise of the Tomb Raider gibi oyunları oynarken bir noktadan sonra pc reset atıyor. Furmarkın stres testini uyguladığımda 68 derece ısının yukarısını görmedim. Ekran kartının sürücülerini geforce'un sitesinden yükledim. Herhangi bir asus yazılımını ise kullanamadım. Örneğin gpu tweaki kurduktan sonra çalıştıramıyorum. Herneyse, bu konu hakkında bilgi verebilecek, yardım edecek kişilere şimdiden teşekkür ederim. Zira epey sıkıntılı bir durum benim için.

Sorunu çözdün mü?

Sorunu çözen yok mu?

PC'nin macununu yeniledim ve sorun hala devam ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı