Oyun Oynarken RX 580 Sistem Kendini Kapatıyor

Ayas.

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Battlefield 5 oynarken 15-20 dakika içerisinde sistem kapanıyor. Ekran kartımın (Gigabyte Aorus RX 580 8G) ısınmasından dolayı olacağını düşünerek termal macununu değiştirdim üstüne sıcaklık düşmesine rağmen kapanma hala devam ediyor. VRM'lerde ısınma olabileceğini düşünerek HWiNFO64 programıyla oyun içerisinde VRM sıcaklıklarını da gözlemledim. 65-75 derece bandındaki bu sıcaklıkların normal olduğunu okudum. Kapanmalar hala devam ediyor. Sebebi ne olabilir yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba. Battlefield 5 oynarken 15-20 dakika içerisinde sistem kapanıyor. Ekran kartımın (Gigabyte Aorus RX 580 8g) ısınmasından dolayı olacağını düşünerek termal macununu değiştirdim üstüne sıcaklık düşmesine rağmen kapanma hala devam ediyor. VRM'lerde ısınma olabileceğini düşünerek HWiNFO64 programıyla oyun içerisinde VRM sıcaklıklarını da gözlemledim. 65-75 derece bandındaki bu sıcaklıkların normal olduğunu okudum. Kapanmalar hala devam ediyor. Sebebi ne olabilir yardımcı olabilir misiniz?

Power suppy enerjiyi yettiremiyor olabilir ve işlemcinle alakalıda olabilir <3

Power suppy enerjiyi yettiremiyor olabilir ve işlemcinle alakalıda olabilir <3
CPU sıcaklıği ne durumda? PSU'da da problem olabilir.

Power supply High Power 600 watt yetmeme durumu olacağını düşünmüyorum MSI Afterburner ile oyun için kontrollerde değerlerin normal olduğunu gözlemliyorum. İşlemciyi 4 GHz 0,060v ofset ille maksimum 60 derecede kullanıyorum.edir?

PSU kaç watt ? Bu ekran kartı hakkında bir video vardı buraya bırakayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Karttan kaynaklanıyorsa da anlayamazsın çünkü sistemde iGPU yok. PSU yetmiyor olabilir. İşlemci de ısınabilir çünkü 12nm ve X ibaresine sahip.

PSU modeli nedir?
PSU kaç watt ? Bu ekran kartı hakkında bir video vardı buraya bırakayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Karttan kaynaklanıyorsa da anlayamazsın çünkü sistemde iGPU yok. PSU yetmiyor olabilir. İşlemci de ısınabilir çünkü 12nm ve X ibaresine sahip.
İkiside mümkün değil gibi şuan çünkü sadece Battlefield 5'te yaşıyorum bu sorunu.

Geri
Yukarı