Oyun oynarken siyah ekran hatası

|-Hakan-|

Hectopat
Başlıkta da belirttiğim gibi oyuna girdiğimde(oyun fark etmeksizin(Minecraft'ından tut GTA V'e kadar)) bilgisayar siyah ekran veriyor ve kapanmıyor manuel olarak kapatmam gerekiyor. Isılarında herhangi bir anormallik yok ama kasa içerisindeki hava sirkülasyonu bozuk bunun farkındayım, yer değiştirecek yer de yok ondan dolayı bozuk bir şekilde kullanıyorum(maalesef).kapanma süreleri değişiklik gösteriyor bazen 1 saat bazen 10-15dk.

Sistemim;
Xeon X3440 @stock
Gigabyte GA-P55-US3l rev2.1
1x8 1600MHz 1x4 1333MHz RAM @1333MHz
400W PSU (Casper marka)
Sapphire Radeon HD6850 1GB 128Bit @stock
500GB+320GB 7200RPM HDD.
Not: Ekran kartında 1 adet HDMI to VGA dönüştürücü mevcut.
Not 2: AIDA64 üzerinden stress test yaptığımda GPU'ya herhangi bir şekilde siyah ekran yemiyorum.
Not 3: Driveri DDU ile silip tekrar kurdum ama nafile.

Belki çok klasik fakat bende oyun oynarken belirli aralıklar ile yeşil-siyah-mavi-turuncu ekranlar alıyordum ne yaparsam yapayım düzeltemedim. Format attım düzeldi.

Eski ekran kartım MSI GAMING X RX 580 8GB aynı problemi yaşıyordum, başlarda sorun yaratmıyordu arada sırada oluyordu, sonradan bu oran oyuna girdikten 3-4 dk içinde olmaya başladı, garantiye gönderdim, garantiden gelince hiç kullanılmaz oldu, ekranda çizgiler felan oluştu hiç kullanmadan. 3 ay Tüketici Hakem Heyetini bekledim o da olumsuz sonuçlandı, tabi o arada garanti bitti, 3 ay da servisle sürekli konuşmalar yazışmalar, sosyal medya hesaplarından gönderilerinin altına yorumlar vs. en son dayanamadılar garantisi 6 ay geçen kartı geri istediler, beni arayıp söylediklerine göre VRAM arızasıymış, VRAM değiştirdiler sorun düzeldi.

Geri
Yukarı