Oyun oynarken Turbo Boost devreye girmiyor

tloji

Hectopat
Oyuna girmeden önce işlemci hızımın 3.2 GHz civarlarında gezerken oyuna girdiğimde (2-3 oyunda da denedim) birden GHz 2.6-2.7'ye düşüyor. Bu düşüş de doğal olarak FPS'imin azalmasına sebep oluyor. BIOS'um güncel. Ekran kartım maksimum 80 derece işlemcim maksimum 85 derece.
Yüksek performans modunda çalışmakta cihazım. Gerçekten çok üzücü bir durum herhangi bir fikri olan yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlarda işlemci kullanımı ne durumda oluyor? Turbo Boost her zaman çalışmaz. Belki ihtiyaç olmuyordur. Sıcaklık dolayısıyla ekran kartınız frekans kısıyor olabilir.

Oyunlarda işlemci kullanımı ne durumda oluyor? Turbo Boost her zaman çalışmaz. Belki ihtiyaç olmuyordur. Sıcaklık dolayısıyla ekran kartınız frekans kısıyor olabilir.
%70-80-99 civarlarında oluyor, cevabını için teşekkür ederim bu arada.
Galiba sıcaklık kaynaklı, memlekete geldiğimden soğutucumu getirmedim ve bu sorun ortaya çıktı. Yani, umarım sıcaklıktandır :LOL:

Bugün grafikleri baya kısıp denedim ve işlemci sıcaklığım 75 seyirlerinde oldu ve bundan dolayı işlemci hızım düşmedi. Teşekkür ederim.

bende de aynı sorun var faka benim sişlemci sıcaklığımda yüksek değil sorun ne olabilir acaba oyuna girdikten sonra işlemci hızım ani düşüş yaşıyor ve kasma oluyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı