Oyun programlamak

Selamlarherkese

Femtopat
Arkadaşlar ben oyun içi satın almaların oldugu çok basit olmayan ama büyük şirketlerin yaptıgı gibi (Valorant CS:GO vb) ağir bir oyun olmayan bir oyun yazmak istiyorum. C++ öğrenmeye çalişiyorum lütfen bilmiyorsan bulaşma gibi bir cümle kurmayın. Bu benim hayalim. Lisedeyim ve bir oyun yazmak hatta kendi şirketimi bile kurmak istiyorum. Neler yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben oyun içi satın almaların oldugu çok basit olmayan ama büyük şirketlerin yaptıgı gibi (Valorant CS:GO vb) ağir bir oyun olmayan bir oyun yazmak istiyorum. C++ öğrenmeye çalişiyorum lütfen bilmiyorsan bulaşma gibi bir cümle kurmayın. Bu benim hayalim. Lisedeyim ve bir oyun yazmak hatta kendi şirketimi bile kurmak istiyorum. Neler yapmalıyım?

Hayalin güzel ama önce CS 1.6 yapmalısın sonra CS:GO.

Öncelikle online oyundan başlamamalısınız. Sonra kullancağınız motoru belirleyin, konsept tasarımlar çizin. C++ öğrenmek şart değil, Unreal Engine ve Unity'in kodlamayı kolaylaştırmak amacıyla yapılmış araçları var, onları kullanabilirsiniz.

Bir ekibin var mı?

Bunu yapmak için bir bütçen var mı?

Bence şu an sadece programlama dili öğren oyun işini üniversiteyi okuduktan sonra yapmalısın. Hem üniversiteyi okuduktan sonra bir arkadaş ortamın olur ve ekip kurabilirsin.

Öncelikle mekanik yazmak, çeşitlilik sağlamak üzerine çalışmanızı öneriyorum. Mekanikleri ortaya çıkardıktan sonra UI gibi kısımlar üzerinde çalışırsınız.

Bir game engine kullanarak ufak çaplı bir oyun yapabilirsin aslında. Böylelikle oyunların teknik detaylarına da daha çok dikkat etmiş olursun.

Kodlamaya C,C++ ile başlayan biri olarak söylüyorum ağır diller. Peki öğrenirsem ne olur? Çok da iyi olur. C'yi doğru kullanan biri her dili çok da güzel anlayıp yazar.

Ağırlıkla C# kullanıyorsun oyun motorlarında , C++'ı hafiften bırakıp C#'la devam edebilirsin. İlk işin OOP'yi adam akıllı bir öğrenmek. İlk hedefin bu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı