Oyun programlamaya geç başlamış olmak

Mesleki gerekliklikten geliyorsunuz çoğunuz çünkü. Genelde mimar olmak üzere, İnşaat mühendisi ve doktor da dahil.
Evet inşaat mühendisiyim ama bir şeyi sevdiğini geç farkedebiliyorsun. O yuzden yas oyun sektöründe çok önemli mi değil mi bilmiyorum ama kesinlikle bizlere göre bu alana ilginizi çok erken tespit edebilmişsiniz. Bu da bir artıdır. Ama özünde haklısınız.

Meraklısı, ikisini birden yapar. Hatta bana şuan okul baya boş geliyor.

Tam tersi, gerekli Ingilizce, matematik, yazilim muhendisligi, network, isletim sistemi, daginik sistemler vs alt yapisi olmadan sabahlara kadar calissa da cogu heves tatmini olarak kalir.

Binanin 1. katini insa etmeden 2. kati yapamazsin. Bu is de boyle, temel yoksa bos bos bakarsin.

Sizin bir basariniz var en azından Unreal Engine 5 ile bir oyun bile cikartamadim.

Evet okul gerçekten boş geliyor ve hep zamanımın alindigini hissediyorum.
Herkese, ilgisinin olup olmadığını sormadan 14 15 tane derse sorumlu tutuyorlar. Öğretme stratejisi yanlış. Onu da geçtim, Yanlış öğreten çok öğretmen var.
Evet inşaat mühendisiyim ama bir şeyi sevdiğini geç farkedebiliyorsun. O yuzden yas oyun sektöründe çok önemli mi değil mi bilmiyorum ama kesinlikle bizlere göre bu alana ilginizi çok erken tespit edebilmişsiniz. Bu da bir artıdır. Ama özünde haklısınız.
Teşekkürler sizde.

Tam tersi, gerekli Ingilizce, matematik, yazilim muhendisligi, network, isletim sistemi, daginik sistemler vs alt yapisi olmadan sabahlara kadar calissa da cogu heves tatmini olarak kalir.

Binanin 1. katini insa etmeden 2. kati yapamazsin. Bu is de boyle, temel yoksa bos bos bakarsin.
Dediklerinin hepsini biliyorum. Mesajımı düzgün okusan anlardın aslında demek istediğimi.

Tam tersi, gerekli İngilizce, matematik, yazilim muhendisligi, network, isletim sistemi, daginik sistemler vs altyapısi olmadan sabahlara kadar calissa da cogu heves tatmini olarak kalir.

Tamam da bu eğitim sisteminde İngilizce öğrenilmez ki öğreneceksiniz kendi basiniza ya da kurs alirsiniz.

Tamam da bu eğitim sisteminde İngilizce öğrenilmez ki öğreneceksiniz kendi basiniza ya da kurs alirsiniz.
Evet ingilizce yanlış bir örnek oldu. İngilizceyi okulda öğrenmek yerine, Yazılımda ve Oyun oynamakta geliştirmekte öğrendim.

Dediklerinin hepsini biliyorum.
Bende 17yaşındayım

17 yasinda nereden bileceksin yazilim muhendisligi prensiplerini, universitenin kapisindan gecmemissin daha.

Neyi bilmedigini bilmiyorsun sadece :)

Lise ve Universite seviyesinde gayet basarili Ingilizce ogreten okullar var.
Kendi basina teknik jargonu ogrenemezsin, egitim dili Ingilizce olan eli yuzu duzgun yerde ogrenirsin ki meslektaslarinda tartisabil.

17 yasinda nereden bileceksin yazilim muhendisligi prensiplerini, universitenin kapisindan gecmemissin daha.

Neyi bilmedigini bilmiyorsun sadece.

Sadece üniversite ile yazılım da profesyonellesemezsiniz. Hele ki artık bugünkü hocalar ile.

Bilmiyorum ama azimli çalışınca bizden erken başlayanları geçiyoruz.
10,5 sınıfta geçtim 11. sınıfım okul 1.siyim + 1 oyun ve 1 uygulamam var.

Bu arada hangi türde bir oyun yaptınız?

Sadece üniversite ile yazılım da profesyonellesemezsiniz. Hele ki artık bugünkü hocalar ile.

Bunlar kulaktan dolma, birinci elden tecrube edilmemis sacmaliklar.
Turkiye'de gayet alanina hakim hocalar var. 3-5 tane patates egitim kurumunu baz alip bos genelleme yapmayin.

Lise ve Universite seviyesinde gayet basarili Ingilizce ogreten okullar var.
Kendi basina teknik jargonu ogrenemezsin, egitim dili Ingilizce olan eli yuzu duzgun yerde ogrenirsin ki meslektaslarinda tartisabil.

Kimseyi tanımadan yargılama.
2 si ciddi 20 tane sertifikam, 1 oyun ve 1 uygulamam var. Akıl yaşta değil baştadır.

Yeni konular

Geri
Yukarı