Oyun sektörünün pahalılaşması ve korsan oyunlar

İşte bu durumda Epic Games devreye giriyor -tomb rader AC: Syndicet wtach dogs GTA 5 Borderlands hand Collection - slivilization 5 (yanlış yazdım ama böyle bir şey) ve daha nice oyunu bedava verdiler her perşembe Epic Games'e girip bakın güzel oyunlar veriyor bazen ayrıca belli siteler var bedava olan oyunlar çok indirime giren oyunlar vs. haberi veren onlara da bakabilirsiniz. (23 TL'ye Witcher 3 veriyor Epic Games kaçırmayın)

Steam sağ olsun direkt kur üzerinden satış yapmıyor;
Aradaki farkla neredeyse 5 tane daha alınır.

Ekonomisi yüksek olan ülkelerde suç işleme oranları daha düşüktür. Ekonomi ne kadar dibe giderse suç işleme oranları o kadar artar. Talep olmasa korsan sektörü olmaz, ekonomi kötü olduğu için insanlar korsana yöneliyor ve para kazanmak isteyenler orjinal değil korsan satıyor. Olay bundan ibaret.
Korsan oyun indirmek suç değildir!!! Türkiye'de de bir yaptırımı yok.

Kullanıyorum doğru değil ama:
Sen Türkiye'ye satmayı düşünmüyorsan ve özel fiyatlandırma yapmazsan korsana da bir şey diyemezsin.

Korsan kullanımına artık karşı çıkılmaması gerektiğini düşünüyorum. Başkasının çok kolay şekilde ulaşabildiği oyundan, sırf saçma sapan ekonomik sistemden dolayı 2-3 katı kadar vergi ödeyerek ulaşmaktansa; korsan indirmeyi tercih ederim. Oyun ucuzsa (herkesin kendine göre bir limiti olabilir/benim maks. 150'dir) alınabilir. Ama kalkıpta hiçbir oyuna konsolda 800-900 TL vermem.

Korsan kullanımına artık karşı çıkılmaması gerektiğini düşünüyorum. Başkasının çok kolay şekilde ulaşabildiği oyundan, sırf saçma sapan ekonomik sistemden dolayı 2-3 katı kadar vergi ödeyerek ulaşmaktansa; korsan indirmeyi tercih ederim. Oyun ucuzsa (herkesin kendine göre bir limiti olabilir/benim maks. 150'dir) alınabilir. Ama kalkıpta hiçbir oyuna konsolda 800-900 TL vermem.
Cogusuna katılıyorum adamlar bizi önemseyip özel fiyatlandırma yapmıyor ise (Cyberpunk iyi mesela) biz de onu önemsemeyiz.

Cogusuna katılıyorum adamlar bizi önemseyip özel fiyatlandırma yapmıyor ise (Cyberpunk iyi mesela) biz de onu önemsemeyiz.
Onunla alakalı değil de örneğin ben eğer bir oyun 1 liraysa bile crackli olarak bedavası varsa ona para vermem hayatta, çünkü beynim bunu mantıksız buluyor adamlar ne emeği verirlerse versinler umrumda değil ona göre koruma yapsalarmış zaten yurtdışında bu şirketlere para döken tonla kişi var ben versem nolucak?

Geri
Yukarı