Çözüldü Oyun sırasında HDD yeniden başlıyor ve mavi ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

metinduman

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
Kingston 8GB Fury Beast 3200MHz CL16 DDR4 Black Ram (KF432C16BB/8)
SSD veya HDD modeli
Seagate ST2000DM008 2 TB Hikvision SSD 240gb
Ekran kartı
MSI RTX 2070S VENTUS
Anakart
Colorful CVN B550M Gaming Frozen V14 Anakart
İşlemci
AMD R5 3600 4.2
Merhaba öncelikle forumda ilk konum hatalarım varsa kusuruma bakmayın.

Sistemde oyun oynamaya başladığım sırada durduk yere HDD kendisini kapatıyor ve PC mavi ekrana düşüyor.
Windows ve oynadığım oyun SSD de olmasına rağmen.
Mindup dosyası: s.rar

Çözüm
1711563303949.png

Sorun disk kaynaklı. Altta hangi diskin sorunlu olduğu yazıyor. O da şu disk. Diski sistemden çıkarman gerekli.
Eğer SSD'ye Windows kurulurken HDD'de cihaza takılı ise otomatik olarak ikinci diske bir bölüm oluşturuyor. Bundan dolayı HDD'de bir sorun olduğunda Windows'ta etkileniyor. Hdd'yi tarayıp bir sorun olup olmadığını anlamaya çalışın, eğer bir sorun yoksa fiziksel olarak Hdd'ye bağlı kabloları gözden geçirin, değiştirin.

Sisteminde herhangi bir disk bozuk ise onu kullanmasan bile sistem hata verebilir. Sorunun da yüksek ihtimalle diskten kaynaklı. Okuma hataları var. Seagate olması da artı olarak şüphe ettiriyor zaten. Olay logları yönetim olayları kısmını at. Sağlık verilerini de paylaşmayı unutma.

1711563303949.png

Sorun disk kaynaklı. Altta hangi diskin sorunlu olduğu yazıyor. O da şu disk. Diski sistemden çıkarman gerekli.

Çözüm
Eki Görüntüle 2152245

Kullandığım psu 500W acaba onun yetersiz gelmesi ile alakalı bir durum olabilir mi?

Yada bu hdd yi nasıl garantiye gönderebilirim amazondan aldım.

Direkt olarak disk arızalı Power ile ilgili olacağını düşünmüyorum. Garanti sürecinin nasıl işlediğini bilmiyorum fakat o disk Seagate olduğu için bir daha kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Yeni alınan diskte bile hata çıkma olasılığı bu markada çok fazla.

Direkt olarak disk arızalı Power ile ilgili olacağını düşünmüyorum. Garanti sürecinin nasıl işlediğini bilmiyorum fakat o disk Seagate olduğu için bir daha kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Yeni alınan diskte bile hata çıkma olasılığı bu markada çok fazla.
amazon tarafından iade ve değişim talebi onaylandı yarın kargolayacağım yardımlarınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı