Oyun sisteminde i3 6100 mü, FX 6300 mü ?

RX 480 veya R9 380 ekran kartını hangisi daha iyi besler ?

• I3 6100 Skylake

Oy: 27 90,0%
  • AMD FX 6300

Oy: 3 10,0%

• Oy verenlerin toplamı
    30
RX480, GTX 980 ve R9 390X seviyesindeki bir kart. i3 6100 ile R9 390X testinde CPU kullanımı maksimum %80, minimum %55 oldu. Büyük bir darboğaz var bu kart için en azından i5 6xxx bir işlemci gerekir.

Çok pardon dün uyku ile yanlış bilgi vermişim. :lanet:

Darboğaz durumunda GPU kullanımı düşük seviyededir. GPU kullanımı ne kadar düşük ise o kadar darboğaz olur.
  • Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
    Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
  • Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Burada nedense darboğaz yok.
Not: RX480 R9 390X'e yakın bir performans verdiği için örnek olarak 390X verdim.

@M. Samet

Bende dun mesajinizi okuduktan sonra bayagi kafama takildi biraz arastirdim ama i3 6100 un rx 480 i tasiyabilecegi kanisina varmistim. Bilgilendirme icin tesekkurler pekismis oldu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı