Fx 6300 mü i3 mü Performanslı ?

yakamoz

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum. Sizlerden bir kaç görüş almak istiyorum mümkünse. Daha birkaç gün önce yeni bir Pc toparladım.

Özellikleri:
  • Amd fx6300 6core 3.58ghz
  • Kingston hyperix genesis 4+4gb 2000mhz
  • Msi 97a-g46
  • Ati hD 4850
  • Cooler Master b500 psu

Rica etsem bu sistem için yorum yapabilecek arkadaşlar var mı acaba? Bazı sitelerde işlemcim için i3 bile daha iyi deniyor. Kimilerindeyse amd fx6300 i3'e göre yarı yarıya daha yüksek performans gösteriyor diyorlar. Biraz hevesim kaçar gibi oldu açıkçası.
Bu yüzden. Ama belirtmek isterim ki şu an Pc mükemmel.
Bir de vorbis.dll ve ogs.dll konusunda bilgisi olan arkadaşlar oyunlarda bu iki dosya eksikliği yüzünden büyük sorun yaşıyorum. İnternetten bulup gerekli yerlere kopyalasam bile sonuç değişmiyor. En son Alien Rage de yaşadım bunu.
Şimdiden teşekkürler ve herkese hayırlı geceler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam o sisteme HD4850 olmamış. DirectX 11 desteği bile yok kartın. Diğerleri kabul edilebilir bir uyumlulukta ama ekran kartı çok kötü hocam. Değiştirebilme şansın varsa o ekran kartını değiştir.

Evet gitmemiş gerçekten de eski oyunları oynarsınız ancak. İlk fırsatta değiştirmenizi öneririm mesela 256 bit bir kart alırsanız oyunlarda daha iyi olur. Tabii bütçeniz hangisine izin verirse isterseniz bize ne kadarlık bütçeniz olduğunu belirtin size Ekran Kartı önerelim yada Forumdaki diğer konulara da bakıp bulabilirsiniz.

vorbis.dll ve ogs.dll Konusunda ise Oyunu silip yeniden kurmanızı öneririm orjinal Dvd'sinden özellikle.

Ekran kartına en fazla 200 TL kadar ayırabilirim sanırım. Bunu da daha birkaç ay önce almıştım. Ancak eski PC yandı sadece ekran kartım ve farem sağlam kaldı. Bu da 256 Bit ancak kötü yani Dx11 desteği yok. Şu ana kadar oynadığım bütün oyunlarda ayarlar maksimumda idi. Ancak en ufak bir kasma dahi yaşamadım.

Kardeş işlemcin çok iyi sen kağanı yorma intele vereceğin parayı AMD'ye ver çok daha iyi bnce sistemde bir tek ekran kartı kötü :D

Soruna bu şekilde cevap vereyim. Çünkü sinirlenmemek elde değil. Ağzı olan konuşuyor.
Kim dedi sana Intel i3 Amd Fx6300'den daha iyidir diye.:mad:

7d31c35c_proz.jpeg

200-240 TL civarına indirimle HD7770 alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı