Oyun sisteminde i3 6100 mü, FX 6300 mü ?

RX 480 veya R9 380 ekran kartını hangisi daha iyi besler ?

• I3 6100 Skylake

Oy: 27 90,0%
  • AMD FX 6300

Oy: 3 10,0%

• Oy verenlerin toplamı
    30
Kıyaslama yanlış! i3 6100 ile FX 8300 kıyasla fiyatları aynı.

RX480, GTX 980 ve R9 390X seviyesindeki bir kart. i3 6100 ile R9 390X testinde CPU kullanımı maksimum %80, minimum %55 oldu. Büyük bir darboğaz var bu kart için en azından i5 6xxx bir işlemci gerekir.

Çok pardon dün uyku ile yanlış bilgi vermişim.

Darboğaz durumunda GPU kullanımı düşük seviyededir. GPU kullanımı ne kadar düşük ise o kadar darboğaz olur.
  • Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
    Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
  • Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Burada nedense darboğaz yok.
Not: RX480 R9 390X'e yakın bir performans verdiği için örnek olarak 390X verdim.

@M. Samet

Bende dun mesajinizi okuduktan sonra bayagi kafama takildi biraz arastirdim ama i3 6100 un rx 480 i tasiyabilecegi kanisina varmistim. Bilgilendirme icin tesekkurler pekismis oldu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…