Oyun sunucumda hile kullanana dava açma hakkım var mıdır?

Spil3xx

Picopat
Yer
Türkiye/Diyarbakır
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X/Anakart:Asus ROG STRIX B550-F GAMING/Ekran Kartı: Palit RTX 3080Ti OC 16 GB/Depolama: NVMe M.2 SSD 1Tb/Ram: Adata XPG lancher DDr5
Meslek
Öğrenci
Selam arkadaşlar, bu gece oyun sunucumda bir oyuncudan şüphelendim onu Discord'a çağırınca küfür ve DDoS atıp oyun sunucumu çökertti. Oyuncu Steam oyuncusu Gmail bilgileri elimde, oyuncuya dava açmayı düşünüyorum böyle bir hakkım var mıdır?

Selam arkadaşlar, bu gece oyun sunucumda bir oyuncudan şüphelendim onu Discord'a çağırınca küfür ve DDoS atıp oyun sunucumu çökertti. Oyuncu Steam oyuncusu Gmail bilgileri elimde, oyuncuya dava açmayı düşünüyorum böyle bir hakkım var mıdır?

DDoS atması bir suç diye biliyorum.

5237 sayılı TCK'nun 244/1. maddesi uyarınca “Bir bilişim sisteminin işleyişini engelleyen veya bozan kişi, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.”

Bu şekilde hocam ancak dava açsanızda sonuçlanır mı kesin bir şey diyemem. Bilişim suçları çok önemsenmiyor, önemsense Discord'da bilgilerimizi 10 yaşındaki çocuklar sızdıramazdı.

korkma birşey yapamaz velettir zaten kaspersky felan indir e postadan korumaya çalış dava sonucu nolir bilemem bu adalette

DDoS attığının kanıtı var ise dava açabilirsiniz.

Her hile olduğundan şüphelendiğim oyuncuyu çağırmadan önce video ve sesli kayıt alırım yani kanıt var elimde. Yaşı da reşite benziyordu. Yaşım 18 benim, onunki 20 25 gibiydi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hile kullanmak başka bir şey, DDoS saldırısı başka bir şey. Hile kullandığı için ceza alır mı bilemiyorum. Pek olası değil gibi.

Sunucu geçmişine baktığım zamanda DDoS attığının kanıtı var

Sunucu geçmişine baktığım zamanda DDoS attığının kanıtı var
Eğer offshore bir şekilde DDOS yemediysen IP'ye açtığın dava sonucunda karşı tarafa ulaşıp bir şekilde ceza yedirtmen mümkün, tabii offshore ise karşıda ki adama ulaşamayacağın için avukat masrafı falan çıkabilir sana değer mi diye bir düşün derim.

Geri
Yukarı