Oyun sunucusu için hangi RAID konfigürasyonu kullanılmalı?

MBTR

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, herkese iyi bayramlar.

Elimde bir adet fiziksel sunucu bulunmaktadır, depolama için SSD disk alacağım ama hangi RAID konfigürasyonunu yapmak daha mantıklı olur bilemediğim için kaç adet SSD disk alacağım bilemiyorum.

Sizce hangi RAID seviyesini uygulamalıyım? RAID 0 mı? 5 mi? Veya 10 mu?

Sunucuyu oyun sunucuları için kullanacağım.

Son düzenleme:
Oyun sunucusu için çok fazla disk alanı gerekmeyeceğinden 2 tane SSD alıp RAID 1 olarak kullanabilirsiniz. Hızlı olacaktır, sadece iki tane SSD gerekecektir ve disklerden birinin bozulması durumunda bile veri kaybı oluşmayacaktır.

Oyun sunucusu için çok fazla disk alanı gerekmeyeceğinden 2 tane SSD alıp RAID 1 olarak kullanabilirsiniz.

RAID 1 bildiğim kadarıyla perforsmans düşürüp, 2 disk boyutunu 1 disk olarak kullanıyoruz.

Ben fiziksel sunucumu VDS olarak bölüp satış yapacağım için performansı düşürmeyecek sağlam bir RAID lazım.

RAID 1 bildiğim kadarıyla perforsmans düşürüp, 2 disk boyutunu 1 disk olarak kullanıyoruz.

Ben fiziksel sunucumu VDS olarak bölüp satış yapacağım için performansı düşürmeyecek sağlam bir RAID lazım.
RAID 1'in yazma hızı tek bir diskin yazma hızıdır ve okuma hızı teorik olarak iki diskin okuma hızının toplamıdır. "Parity" hesaplamaları olmadığı için software RAID kullanacaksanız işlemcinizi yormaz. Tek sorunu depolama alanı azdır.

Geri
Yukarı