Minecraft server için hangi yöntem kullanılmalı?

Ahmet06han

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaslarim ile 3 4 kisi modlu Survival oynayacagiz. Asagi yukari 30 mod kuracagim. Aternos lag yapiyor. Server icin 3 secenek var:
  1. Elimde 9500GT ekran kartli i3 2100 islemci ve 8 GB DDR3 bir sistem var.
  2. 100TL ile aylik server kiralayabiliriz.
  3. Aternos'tan devam.
Hangisi daha mantikli. Sebep ile aciklar misiniz? 2 ise oneri yapar misiniz?
Eger 100TL'lik server bir ise yaramaz derseniz Aternos yerine server onerisi yapar misiniz?

3-4 Yıl önce arkadaslarla Aternos'tan server açıp oynuyordum stabildi o zamanlar. Ancak şu an ne alemde bilemiyorum. Aylık 100TL bunun için hiçbir şey. Zamanında bizde yaptık o zaman 30TL'di 4 kişi para birleştirip 2-3 ay oynamıştık. Bazı siteler kendi serverlarıyla açıyor sunucuları yani sizin sisteminizden yemiyor. O tür sitelere bakın.

3-4 yıl önce arkadaslarla Aternos'tan server açıp oynuyordum stabildi o zamanlar. Ancak şu an ne alemde bilemiyorum. Aylık 100TL bunun için hiçbir şey. Zamanında bizde yaptık o zaman 30TL'di 4 kişi para birleştirip 2-3 ay oynamıştık. Bazı siteler kendi serverlarıyla açıyor sunucuları yani sizin sisteminizden yemiyor. O tür sitelere bakın.

Oneriniz var mi? Benim sistemim ile denemekten zarar gelir mi?

Oneriniz var mi? Benim sistemim ile denemekten zarar gelir mi?

Hocam uzun zamandır MC oynamıyorum o yüzden yanlış bir siteye yönlendirmek istemem. Bunun için ayrı bir konu açarsanız daha detaylı yardımcı olabilirler.

Arkadaşın dediği gibi 30 modlu 3-4 kişinin oynayacağı sunucu bilgisayarınızı kaldıracağını düşünmüyorum. Bir de siz oynacaksınız.

Arkadaslarim ile 3 4 kisi modlu Survival oynayacagiz. Asagi yukari 30 mod kuracagim. Aternos lag yapiyor. Server icin 3 secenek var:
  3. Aternos'tan devam.
Eger 100TL'lik server bir ise yaramaz derseniz Aternos yerine server onerisi yapar misiniz?

2. seçenek daha mantıklı, ama daha masraflı. Batihost'a bakabilirsin.

3. Aternos'tan devam.

9500GT ekran kartı ve i3 2100 işlemci, 30 mod için yetersiz kalabilir en mantıklısı server kiralamak Keyubu var ona bakabilirsiniz ama server için internette biraz araştırmanızı öneririm.

Hocam uzun zamandır MC oynamıyorum o yüzden yanlış bir siteye yönlendirmek istemem. Bunun için ayrı bir konu açarsanız daha detaylı yardımcı olabilirler.

Arkadaşın dediği gibi 30 modlu 3-4 kişinin oynayacağı sunucu bilgisayarınızı kaldıracağını düşünmüyorum. Bir de siz oynacaksınız.

O bilgisayar sadece serveri calistiracak.

Geri
Yukarı