Oyun ve editörlük için monitör önerisi

ceosrav

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, video editörlüğü yapıyorum ve FPS oyunları oynuyorum. Hem renk oranı hem de kontrast oranı yüksek 144 Hz üstü 27” monitör arıyorum benim bulduklarım bunlar. Bunların dışındada tavsiye alabilirim. Curved olursa çok sevinirim.

MSI G272C 27" Curved 1000r VA 1920x1080 (FHD) 16:9 170Hz 1ms FreeSync Premium Gaming monıtor.

ViewSonic VX2718-PC-mhd 27" 165Hz 1ms (2X HDMI+display) Full HD Curved LED monitör.

ASUS TUF Gaming VG27vq 27" 165Hz 1ms (HDMI+display+DVI-D) FreeSync Full HD Curved monitör.

Merhaba, video editörlüğü yapıyorum ve FPS oyunları oynuyorum. Hem renk oranı hem de kontrast oranı yüksek 144 Hz üstü 27” monitör arıyorum benim bulduklarım bunlar. Bunların dışındada tavsiye alabilirim. Curved olursa çok sevinirim.

MSI G272C 27" Curved 1000r VA 1920x1080 (FHD) 16:9 170Hz 1ms FreeSync Premium Gaming monıtor.

ViewSonic VX2718-PC-mhd 27" 165Hz 1ms (2X HDMI+display) Full HD Curved LED monitör.

ASUS TUF Gaming VG27vq 27" 165Hz 1ms (HDMI+display+DVI-D) FreeSync Full HD Curved monitör.

Bütçe ne ve çözünürlük ne istiyorsunuz ona göre hemen atalım.

Hocam öncelikle Curved monitörler VA panel olup çok da doğru renk sonuçları vermezler. BU nedenle ben de bir grafik-tasarımcı olarak IPS panel kullanıyorum hem yan hem ana monitörümde. Kontrast elbette önemli bir konu ama doğru RGB değerleri de önemli. IPS panel modellere yönelmenizi öneriyorum. Ayrıca 27” ve üstü monitörlerde 2K olması sizin açınızdan hem iş hem oyun için çok daha keskin bir görüntü sağlayacaktır. Bunun için de 8K ve üstü bir bütçeye çıkmanız gereli.

https://www.hepsiburada.com/asus-vg27aq1a-27-170hz-1ms-displayport-hdmi-wqhd-hdr10-ips-g-sync-freesync-gaming-monitor-pm-HBC00000F2MAH?magaza=BETA%20PLUS%20TEKNOLOJİ

Ben bu monitörü kullanıyorum neredeyse 1 senedir ve çok memnunum.

Sakın curved falan alma. Hep söylüyorum VA panelden uzak dur. Özellikle FPS oynayacaksan.

VA kadar saçma bir teknoloji olamaz. VA'larda black smering var. Yaz youtubeye şikayetlere bak.

Kesinlikle IPS olsun monitor. Eğer bütçe varsa OLED.
o yüzden ben buna oy veririm.

Asus’un o modelide curved olması lazım.

Evet ben Curved olmayan modeli sandım. Bakmadan :D

Q1r icin bu para verilmez, yerine VP249QGR daha mantikli ancak konudaki kisi icin isinden dolayi VA panel daha iyi olur. VA panel dedigim kaliteli ama yoksa vasat VA bir halt etmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı