Oyun ve gündelik için hangi Windows 11 sürümü kullanılmalı?

İki bilgisayara da temiz kurulum yapıp ekran görüntüsü at halde. Kafamdan sallamıyorum ben dediklerimi, denedim ve gördüm.
Şuan kullandığımı elleyemem diğer bilgisayara yeni Windows 10 Home format attım zaten kurduğum programlar:
AiO Runtimes, Java, VLC, Adobe, Nero 7, Microsoft Office 2007, Chrome, yazıcı sürücüsü.

Şuan kullandığımı elleyemem diğer bilgisayara yeni Windows 10 Home format attım zaten kurduğum programlar:
AiO Runtimes, Java, VLC, Adobe, Nero 7, Microsoft Office 2007, Chrome, yazıcı sürücüsü.
Tamam sen yapma, ben şimdi yemek yedikten sonra ikisini de ayrı ayrı kurup SS alacağım. Burada paylaşırım.

Tamam sen yapma, ben şimdi yemek yedikten sonra ikisini de ayrı ayrı kurup SS alacağım. Burada paylaşırım.
20220929_102101.jpg

1,2 GB.

Böyle olmazki 😄 İşlemlerde ne açık, Mem Reduct vb. kullanılıyor mu, devredışı hizmetler var mı? Mesajlarda da biraz sert konuşuyormuş gibi görünebilirim ama sadece yaptığınız karşılaştırma komiğime gitti 😅 En kısa zamanda ekran görüntülerini atacağım. Bu arada 2022 yılında en güncel Windows 10'un 1 GB bellek kullanması normal şartlar altında mümkün değil.

Böyle olmazki 😄 işlemlerde ne açık, Mem Reduct vb. kullanılıyor mu, devre dışı hizmetler var mı? Mesajlarda da biraz sert konuşuyormuş gibi görünebilirim ama sadece yaptığınız karşılaştırma komiğime gitti 😅 en kısa zamanda ekran görüntülerini atacağım. Bu arada 2022 yılında en güncel Windows 10'un 1 GB bellek kullanması normal şartlar altında mümkün değil.

Mem Reduct vb yok hocam sadece Regedit üzerinden Windows Defender kapalı gösterebilirim.
Şu dosya ile kapattım:
murat5038 adlı üyenin dosyası.

20220929_103110.jpg

20220929_103211.jpg

20220929_105344.jpg

20220929_105404.jpg

Son düzenleme:
Merhaba, dediğim gibi sadece gündelik kullanım ve oyun için hangi sürümünü kurmam daha doğru olur performans açısından?
Hocam merhaba, Windows 10 kullanmanız performans ve verimlilik açısından daha iyi olacaktır. Windows 11 bir çok güncelleme almasına rağmen hala hantallığı ve yavaşlığı atamamış bir işletim sistemi. Windows 11 ilk çıktığı zaman çeşitli işlemcilerle uyumluluk problemi ve sürükle-bırak gibi temel özelliklerin çalışmaması gibi sorunlarla çıkış yapmıştı. Kendi tecrübelerime güvenerek Windows 10 kullanmanızı öneririm, Windows 11'in düzelmesi için biraz daha zaman gerekiyor.

Merhaba, dediğim gibi sadece gündelik kullanım ve oyun için hangi sürümünü kurmam daha doğru olur performans açısından?
Windows'un giriş sürümü (Home), gündelik kullanım ve oyunlar gibi son kullanıcının ihtiyaçları için yeterli bir sürümdür.

BitLocker sürücü şifrelemesi, Windows Bilgi Koruması, Mobil cihaz yönetimi, Grup ilkesi, Active Directory desteği ve Hyper-V sanallaştırma desteği için Windows'un Pro sürümüne yükseltin.

Yeni konular

Geri
Yukarı