Oyun ve gündelik kullanım için 15.000 TL laptop önerisi

Ichigo Kurosaki

Femtopat
Daha fazla  

Merhaba, oyun oynamak ve gündelik kullanım amaçlı 15.000 lira civarında laptop arıyorum. Linkteki Aspire 7 modeli alıp 8 GB RAM takviyesi yapmayı düşünüyorum, u işlemci olması ve ekran kartının 60W olmasının eleştirildiğini ve oyuna uygun olmadığını söylendiğini gördüm fakat bu sayede daha az ısınacağını ve daha uzun ömürlü olabileceğini düşünüyorum üst düzey grafik beklentim yok high ayarda oynatması yeterli olur. Bu model hakkında görüşleriniz neler sizce alınır mı? Uzun ömürlü olur mu? Başka önerilere açığım şimdiden teşekkürler.

5625U model olanını kullanıyorum, ısınma sorunu yok. Alalı 2.5 ay oluyor, God of War, Spider-Man Remastered, Horizon Zero Dawn, FH 4 gibi oyunlar oynadım hiç 80 derecenin üzerine çıkmadı. Fan sesi bekleneceği gibi, malzeme kalitesi fiyatı için iyi, bataryası vasat. Batarya dışında bir problemini görmedim, ben de 8 GB RAM takviyesi yaptım. 🙂

Hocam 51g modelinde kronik sorunlar olduğunu okumuştum o nedenle düşünmüyorum. Teşekkür ederim.

5625U model olanını kullanıyorum, ısınma sorunu yok. Alalı 2.5 ay oluyor, God of War, Spider-Man Remastered, Horizon Zero Dawn, FH 4 gibi oyunlar oynadım hiç 80 derecenin üzerine çıkmadı. Fan sesi bekleneceği gibi, malzeme kalitesi fiyatı için iyi, bataryası vasat. Batarya dışında bir problemini görmedim, ben de 8 GB RAM takviyesi yaptım. 🙂

Çok teşekkür ederim, işlemciler aynı değil ama çok fark yoktur diye düşünüyorum. Fan sesi oyun harici olmuyorsa önemli değil, sıcaklık değeride 80 üstü olmaması gayet iyi. 😀

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim, işlemciler aynı değil ama çok fark yoktur diye düşünüyorum. Fan sesi oyun harici olmuyorsa önemli değil, sıcaklık değeride 80 üstü olmaması gayet iyi. 😀
Oyun harici rahatsız edici seviyede değil, duyulmuyor bile. Beklentiyi karşılayabilecek bir ürün ama bütçe 3060'a yetiyorsa 3050'ye bakmayın. Grafik takıntısı yoksa o kadar üzmeyecektir. 🙂

Oyun harici rahatsız edici seviyede değil, duyulmuyor bile. Beklentiyi karşılayabilecek bir ürün ama bütçe 3060'a yetiyorsa 3050'ye bakmayın. Grafik takıntısı yoksa o kadar üzmeyecektir. 🙂

3050 fazlasıyla yeterli olur benim için, kasma donma olmadan medium-high ayarlarda 60 civarı FPS veriyorsa gayet iyi hocam DLSS kullanmayı düşünüyorum. 😀

Bizim laptopun sorunlarını sayıyorum.

1~ cızırtı sorunu, labtobun wasd ve SSD kısmından cızırtı sesi geliyor bu ses hiçbirzaman kesilmiyor boştayken az yükteyken fazla geliyor.

2~ hoparlör çalışırken ara sıra patlama sesi geliyor.

3~ berbat batarya süresi ve batarya sağlığı.

4- en önemli sorunlardan biri laptop pildeyken şarja takınca acayip kasma sorunu gerçekleşmesi işlemci frekansı düşmesi ya bekleyene kadar ya da yeniden başlatana kadar düzelmemesi.

5~ prizdeyken üst kapakda karıncalanma olması büyük ihtimal anakart sorunlu olduğu için elektriğin bir kısmını direk olarak üst kapağa aktarıyor.

6~ laptop fabrikadan çıkarken 3/2 oranında sıkıntılı olarak çıkıyor.
Sizin kutudan bu laptopu çıkardığınız zaman kozmetik olarak sıkıntısız ve donanımsal olarak sıkıntısız olmazı ihtimali 3/2 yani degişim ile uğraşabilirsiniz.

7~ bazı kullanıcıların deneyimlerine göre aynı özelliklere sahip diğer laptoplara göre düşük FPS alması.
Ve ekran bazen gidip gelmesi.

2 arkadaşdada aynı sorun çıktı ve iade ettik.

Hocam 51 kronik sorunları başlığından alıntıladım, burası haricinde farklı yerlerde araştırma yaparken 51 g modelinde sorunlar olduğunu okumuştum.

😀 Alırsam deneyimlerimi paylaşırım teşekkür ederim.

Hocam 51 kronik sorunları başlığından alıntıladım, burası haricinde farklı yerlerde araştırma yaparken 51 g modelinde sorunlar olduğunu okumuştum.

😀 Alırsam deneyimlerimi paylaşırım teşekkür ederim.

Bahsettiği sorunların çoğu kronikten ziyade kişisel gibi. Kullanan çoğu kişi de yok çünkü. İlk sorun coil whine, pil ömrü zaten kötü. Performans olarak zayıf kaldığı bir durum yok sebebi CPU'nun limitlenmiş olması ve GPU'nun 60W olması. AMD kasalarıyla zaten aralarında büyük fark yok.

Geri
Yukarı