Oyun ve iş için laptop önerisi

msi 360 hz Asus 300 HZ
1650804782344.png

1650804813326.png

AMD ekran kartı bu bütçelerde alınmamalı bence. Kendi kullandığım Radeon 530 yongam 3.5 - 4 senede yandı :D (benim şansım olabilir ama AMD kartlar NVIDIA kartlara nazaran ömrü daha kısa kartlar genel olarak) hem de sebepsiz. Sürücü sorunları da cabası.

6000 serisi cidden güzel ayrıcada MSI kalitesi var.

ASUS SSD ve işlemci bakımından bir tık önde. Burada kullanım amacı önemli. Eğer amaçlanan Render / Oyun ise ASUS olanı öneririm. Eğer mühendislik uygulamalarında kullanılacaksa o cephede de Intel işlemcili MSI modelini öneririm.
6000 serisi cidden güzel ayrıcada MSI kalitesi var.
Kas gücü olarak beğeniyorum. O konuda bir sıkıntı yok. Sadece bu kadar yüksek bütçeyi değiştirilemeyen bir ekran kartı olan cihaza vermezdim. RX570 580 gibi serileri kullanan kullanıcılar bu sıralar çok fazla iade ve garanti sorunları konuları açmaya başladılar. O sebeple laptop kanadında tercihim NVIDIA.

ASUS SSD ve işlemci bakımından bir tık önde. Burada kullanım amacı önemli. Eğer amaçlanan render / oyun ise ASUS olanı öneririm. Eğer mühendislik uygulamalarında kullanılacaksa o cephede de Intel işlemcili MSI modelini öneririm.

Kas gücü olarak beğeniyorum. O konuda bir sıkıntı yok. Sadece bu kadar yüksek bütçeyi değiştirilemeyen bir ekran kartı olan cihaza vermezdim. RX570 580 gibi serileri kullanan kullanıcılar bu sıralar çok fazla iade ve garanti sorunları konuları açmaya başladılar. O sebeple laptop kanadında tercihim NVIDIA.

Amacım render ve oyun içindi tercihimi ASUS'tan kullanacağım. Emek verip yazan arkadaşlar a teşekkür ederim.

ASUS'un ekran kartı 130W, MUX yok
HP'nin ekran kartı 165W, MUX var, 2K ekranı var, gen4 SSD'si var. Fiyat 15000TL daha ucuz.
AMD işlemcilerde MUX sorunu var mı ki? Ayrıca çift kanal RAM var cihazda yine sorun olmaması lazım

Geri
Yukarı