Oyun ve masaüstü uygulama için dil önerisi

fdfgdse

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben Python ile kodlama yapıyordum ama sanırım Python uygulamaya çevrilmiyor ve oyun için pek uyumlu değil. YouTube'dan da çok video izledim ama çok bir şey anlamadım. Bir dil istiyorum. Hem oyun hem de uygulama yapmak için olsun ve onu hem Android hem de Windows'ta indirilebilen bir uygulama olmasını istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hem Windows'ta hem Andorid'de çalışabilecek program yazan bir dil bulursanız bana da söyleyin (!). İlk yanlışınız şu, Python uygulamaya çevrilebiliyor. İkinci yanlışınız, Python ile Visual Novel, Platformer, Top-down shooter veya RPG yapmak gayet de mümkün. 3D oyun konusunda sıkıntı yaşanabilir belki o yüzden yorum yapmıyorum. Eğer hem oyun hem masaüstü programı kodlamak istiyorsan ve tek bil öğrenmek istiyorsan -her ne kadar dilin kendisini sevmesem de- C# en iyi seçenektir.

Bu konuda bilgim olmadığı için sordum zaten. Teşekkürler.
Peki C++ nasıl?

C++ zordur. Mahveder insanı. Bence hiç bulaşma. C# da sıkıntı ama yine de tatlıdır.

Ayrıca birçok işlemi C# ile yapabilecekken C++ ile uğraşma bence. Android'e oyun çıkarmak istersen de C# kullanabilirsin. Zaten Unity, Godot ve Visual ile istediğin her şeyi yaparsın.

Bu konuda bilgim olmadığı için sordum zaten. Teşekkürler.
Peki C++ nasıl?
C++ ile masaüstü programı yaparsınız lakin Android kısmında sıkıntı çekeceğinizi düşünüyorum. Bunun için daha çok Java / Kotlin'e yönelmelisiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı