Oyun ve müzik için kulaklık önerisi

Bütçe
2900

WyNN

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Maksimum 2900TL bütçem var ve hem oyunlarda ses kasabileceğim hem de dinlediğim müzikten keyif alabileceğim bir kulaklık arıyorum ancak kararsız kaldım. Müzik kalitesi fena olmayan bir oyuncu kulaklığı mı almalıyım yoksa stereo bir müzik kulaklığı mı almalıyım? Bundan önce JBL Everest 300 kullanıyordum ve hem müzik hem de oyun performansı beni tatmin ediyordu. Şu anlık Razer BlackShark V2 almayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Maksimum 2900TL bütçem var ve hem oyunlarda ses kasabileceğim hem de dinlediğim müzikten keyif alabileceğim bir kulaklık arıyorum ancak kararsız kaldım. Müzik kalitesi fena olmayan bir oyuncu kulaklığı mı almalıyım yoksa stereo bir müzik kulaklığı mı almalıyım? Bundan önce JBL Everest 300 kullanıyordum ve hem müzik hem de oyun performansı beni tatmin ediyordu. Şu anlık Razer BlackShark V2 almayı düşünüyorum.
Müzik kulaklığıyla ses kasmak çoğunlukla zor, ses kartı ve yazılım da etken bu hususta. Blackshark V2 kendi ses kartı ve ayrıntılı yazılımıyla işini fazlasıyla görür. Oyununa, müziğine vs. göre profiller oluşturabiliyorsun.

Oyuncu kulaklıkları müzikte sadece iş görüyorlar, müzik kulaklıklarında değişik ses frekanslarında da başarılı olması gerek kulaklığın. Oyuncu kulaklıklarında ise mid frekanslar (adım sesleri bu frekanslarda) ve high frekanslar (çıtırtı vs. oluyor) ağırlıklı. Sonuçta hoparlör bir bez ve yüksek frekanslar için yumuşak, basslar için sert olmalı. Bir seste aynı anda hem bass hem tiz var. Bu bezimsi malzeme aynı anda hem çok titreeşip hem az titreşimde aynı başarımı veremez. Terazinin dengesi yani. Oyuncu kulaklığı müzikte sizi kesmez ise daha sonra iyi bir müzik kulaklığı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı