Oyun ve render için 4200 TL sistem tavsiyesi

Bütçe
4200

The Appropriate

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selamlar. Eğer bir aksilik olmazsa 1 hafta sonra 4200 TL bandında Wireless adaptör dahil olmak üzere bir sistem alacağım. Fakat almadan önce sizlerinde tavsiyelerini görmek isterim. Oyunun yanında Premiere ve FL Studio gibi CPU ağırlıklı uygulamalarda işimi görecek bir makine istiyorum. Bolca araştırmanın sonucunda İncehesap'ta R5 3500 - RX 570 tabanlı bir sistem buldum ve ilk önceliğim bunu almak olacak (tabii dolar çok artmazsa). 2. planda ise R5 1600 (AF) - RX 570 tabanlı bir sistem var. Fakat alternatif olarak R3 3100 sistemleri de mevcut. R5 1600 yerine R3 3100'lü sistemi alırsam 2 çekirdekten kaybım olur mu yoksa tam tersi şekilde avantajım bulunur mu? Bunların dışında başka sistem öneriniz varsa mutlaka bekliyorum. İyi sosyaller :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu SSD sorunlu, kısaca almayın.
O işlemci de çok kötü, onun yerine i3 10100F alınır.

Pek çok arkadaşım bu sistemi kullanıyor, Ultra ayarlarda bile herhangi sıkıntı yaşamadılar.
Olabilir, illa herkeste olan bozulacak diye bir şey yok.
Bu olabilir ama işlemci gücü istediğin için biraz daha artırıp i5 10400F yapabilirsin.
RAM biraz az sanki fakat render işinden ve bu programların kullanımlarından anlamam
Selamlar. Eğer bir aksilik olmazsa 1 hafta sonra 4200 TL bandında Wireless adaptör dahil olmak üzere bir sistem alacağım. Fakat almadan önce sizlerinde tavsiyelerini görmek isterim. Oyunun yanında Premiere ve FL Studio gibi CPU ağırlıklı uygulamalarda işimi görecek bir makine istiyorum. Bolca araştırmanın sonucunda İncehesap'ta R5 3500 - RX 570 tabanlı bir sistem buldum ve ilk önceliğim bunu almak olacak (tabii dolar çok artmazsa). 2. planda ise R5 1600 (AF) - RX 570 tabanlı bir sistem var. Fakat alternatif olarak R3 3100 sistemleri de mevcut. R5 1600 yerine R3 3100'lü sistemi alırsam 2 çekirdekten kaybım olur mu yoksa tam tersi şekilde avantajım bulunur mu? Bunların dışında başka sistem öneriniz varsa mutlaka bekliyorum. İyi sosyaller :)
Bu uygulamalar daha çok Intel optimizasyonlu diye biliyorum.
@Recep Baltaş sanırım sizin videonuzda görmüştüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe aşar ama iyi.

Pek çok arkadaşım bu sistemi kullanıyor Ultra ayarlarda bile herhangi sıkıntı yaşamadılar.

Adam gibi i3 10100F öner, o işlemci RTX 2060 kaldırmaz ama 10100F kaldırır.
200 mesaja kadar seni izleyeceğim.

Bütçe aşar ama iyi.

Adam gibi i3 10100F öner, o işlemci RTX 2060 kaldırmaz ama 10100F kaldırır.
200 mesaja kadar seni izleyeceğim.
Neden SSD olarak Pioneer seçtin?

Pioneer'da iyi, Samsung kadar ömrü var (tahmini) Patriot SSD bazen sorun çıkıyor.
Açıkçası aklıma Pioneer geldikçe japon pazarında satılan kulaklıklar ve ses sistemleri geliyor, o marka hakkında fazla bilgim yok:D
Bu da olabilir aslında @RPM .
Ve neden AMD ekran kartı hala az da olsa driver sorunları varken.
Pioneer'da iyi, Samsung kadar ömrü var (tahmini) Patriot SSD bazen sorun çıkıyor.
Kaynak atabilir misiniz?
(pardon çok soru sordum :D)

Geri
Yukarı