Oyun ve Render için sistem önerisi

TR_Asker

Kilopat
Öncelikle herkese merhaba, ben yeni bir sistem almayı düşünüyorum. Ve hem kurgu hem de oyun için bir sistem toplayayım diyorum. Farklı farklı sitelerden topladığım zaman ne yazık ki sistem çok daha pahalıya geliyor. Ben de kanal olarak takip ettiğim donanım arşivin yeni sistemini gördüm. Linki aşağıda mevcut. (Sistemde bir tek anakart değişimi yapıldı. B450 anakart ile değiştirdim 4427 TL yapıyor.)
Sizce bu sistem alınır mı? Kafamı kurcalayan birkaç soru var o yüzden sizlere sormak istiyorum.
1- Pulse modelli ekran kartları fan olarak soğutması kötü, o yüzden nitro veya special edition alın diyorlar. Yani Pulse modelli alırsak sıkıntı yaşar mıyız?
2- Gamepower ürünlerine kalitesiz vs diyorlar. Kasa ben gayet hoş fakat PSU sizce bir sorun teşkil eder mi? Yoksa başka bir PSU ile mi değiştirmeliyim.
3-Ben aslında ilk etapta SSD sonra HDD diyordum fakat sistemde HDD sabit SSD eklenebilir. Sistem için önerilen SSD'ler bana yavaş geldi. Sonradan SSD alıp yola devam etsem nasıl olur?
4- Orta uzun dönemli bir bilgisayar düşünüyorum. O yüzden bana en iyi şekilde bu fiyat bandında sistem önerebilir misiniz yada tavsiye sunar mısınız? (Yeni işlemci ekran kartı bekle, dolar düşecek sonra al gibi :))

Bilgisayardan beklentim ilk etapta kurgu programlarını sıkıntısız bir şekilde bana sunması, Adobe Premiere, Sony Vegas ve Photoshop belki After Effects gibi programlarda sorun çıkarmasın.
Oyunlarda pek bir sıkıntı yaşamam diye düşünüyorum. Sisteme ilk etapta PUBG mobile, CS GO ve Fortnite ile başlarım. Sonradan R6 ve PUBG gibi oyunlara geçiş yaparım.

Bu sistem olursa sisteme sonradan 8 GB RAM 3000 MHz aynı RAM eklenecek. Yine sonradan SSD ve eğer gerekirse PSU değiştirilecek. Bütçeyi olabildiğince minimum seviyede tutmaya çalışıyorum. Çünkü, sistemi alırken bir de 144 Hz 1 Ms monitör alayım diyorum almışken iyi bir şey olsun mantığıyla ilerliyorum.

https://www.incehesap.com/hypnotic-2680-donanim-arsivi-ryzen-5-2600-8gb-1tb-rx580-8gb-gaming-oyuncu-bilgisayari-fiyati-41254

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı