Oyun ve Twitch yayını için Ekran kartı önerisi

Sizinle daha detaylı konuşmak isterim. Ancak şuan için yukarıda gördüğünüz sistem de R5 2600 yerine R7 2700 alıp Radeon Rx580 yerine de 1050Ti almam durumunda sorun yaşamazsın diyorsunuz değil mi?
Evet fakat son listeyi bir görmek isterim :) istediğiniz detayları da buradan söyleyin ki, daha sonra sorun yaşayan veya kafasında benzer sorular olan arkadaşlarımız da faydalanabilsin.

Evet fakat son listeyi bir görmek isterim :) istediğiniz detayları da buradan söyleyin ki, daha sonra sorun yaşayan veya kafasında benzer sorular olan arkadaşlarımız da faydalanabilsin.

Bu sistemin son hali ekleme çıkarma değiştirme önerisi olan arkadaşları yoruma bekliyorum :)

Dosya Ekleri

• sistemtech2.jpg
    sistemtech2.jpg
    30,1 KB · Görüntüleme: 153
Bu haliyle ne kadar tutuyor?
6,250 TL civarı şuan. Bir saat veya iki saat sonra ne olacağı belli olmuyor biliyorsunuz döviz kurlarını yurdumda yerinde duramıyor.. Birde benchmark üzerinden baktığımda oyun için 1050Tİ'yı yerin dibine soktu @Savia :/ Not: HDD'yi sistemi doldurmak için koydum normalde almayacağım. Ayrıca 2019'da yeni gelen ekran kartlarının durumuna göre yenilemeyi düşünüyorum. 1050ti darboğaz oluştur mu? @26318 @VAHŞİ KAPİTALİST @Cole Phelps @Arkadian

Dosya Ekleri

• performancebenchmark.jpg
    performancebenchmark.jpg
    71,7 KB · Görüntüleme: 136
Son düzenleme:
Tabii ki. 1060'a kıyasla kötü bir kart. İsterseniz i3 8100 ile 1070(Ti) alın (ya da R5 2600 ile 1060 veya 1070), para biriktirene kadar NVENC üzerinden FPS dropsuz ve yayın verirsiniz, sonrasında 8700K veya R7 2700 alıp sistemi dengelersiniz. Uzun vadede ekran kartını veya işlemciyi yenilemeniz gerekecektir düzgün yayın vermek istiyorsanız. Şahsen ben çok takıntılıydım yayınımın kalitesi hakkında, tek bir frame drop yediğim anda 3 saat boyunca ayar çekerdim OBS'e.

Tabii ki. 1060'a kıyasla kötü bir kart. İsterseniz i3 8100 ile 1070(Ti) alın (ya da R5 2600 ile 1060 veya 1070), para biriktirene kadar NVENC üzerinden FPS dropsuz ve yayın verirsiniz, sonrasında 8700K veya R7 2700 alıp sistemi dengelersiniz. Uzun vadede ekran kartını veya işlemciyi yenilemeniz gerekecektir düzgün yayın vermek istiyorsanız. Şahsen ben çok takıntılıydım yayınımın kalitesi hakkında, tek bir frame drop yediğim anda 3 saat boyunca ayar çekerdim OBS'e.
Şuan 1050Ti ile idare edebilir miyim ? RTX 2070 , 2060 serileri gelene kadar ? Uzun vadede işlemciye dokunmayıp ekran kartını güncellerim diye düşündüm ? 1050Ti sorun yaratmayacaksa şuan için kullanabilirim bir süre? Ne kadar kullanabilirim fikriniz varsa dinlemek isterim @Savia . Teşekkürler yardımcı olduğunuz için.

Yayını ekran kartından vermediğiniz sürece ekran kartının bir önemi yok (NVENC sayesinde zaten yayın verirken çoğu kart zorlanmıyor) 1050Ti ile de zorlanmazsınız fakat tavsiyem oradan buradan bir şekilde kısıp R7 2700'e zorlamanız. Başka oyunlara geçtiğinizde R5 2600 sorun çıkartabilir yayınlarda.

Düzenleme: Çok tutuyormuş :( neyse...
6G/12S çekirdek ile hangi oyun zorlayacak? Total Warhammer 2 yayını yapmayacak sonuçta.

1080p 60 Hz monitör kullandığınızı varsayarak sorun yaratacağını düşünmüyorum. Yeni çıkan ve bazı AAA oyunları low ayarlara çekerek 1,5 sene rahat kullanabilirsiniz tahminimce.

Rica ederim hocam, ne demek.
6G/12S çekirdek ile hangi oyun zorlayacak? Total Warhammer 2 yayını yapmayacak sonuçta.
Şu an yayınını yapmayı düşündüğü sadece 3-4 oyun olabilir, zamanla artacaktır. The Division, The Division 2 gibi yeni ve güçlü motorlarla yapılan oyunlarda zorlanabilir.

Multiplayer etkisi de var. 32 kişilik bir CS:GO sunucusunda 7700K'nın canı çıkıyordu mesela. Ki bahsedilen oyun CS:GO yani. Single Player oyunlar yayınlanacaksa i5 4590 da alınabilir, o bile sorun çıkarmaz.

Farklı yorumları dinlemek isterim. Sizin öneriniz nedir?
2600 ve 1060 gayet güzel uyumlu bir sistem ancak ucuz yollu bir 1070 ile işini sağlama alabilirsin.
1080p 60 Hz monitör kullandığınızı varsayarak sorun yaratacağını düşünmüyorum. Yeni çıkan ve bazı AAA oyunları low ayarlara çekerek 1,5 sene rahat kullanabilirsiniz tahminimce.

Rica ederim hocam, ne demek.

Şu an yayınını yapmayı düşündüğü sadece 3-4 oyun olabilir, zamanla artacaktır. The Division, The Division 2 gibi yeni ve güçlü motorlarla yapılan oyunlarda zorlanabilir.

Multiplayer etkisi de var. 32 kişilik bir CS:GO sunucusunda 7700K'nın canı çıkıyordu mesela. Ki bahsedilen oyun CS:GO yani. Single Player oyunlar yayınlanacaksa i5 4590 da alınabilir, o bile sorun çıkarmaz.
2600'ü zorlayacak oyunlar 2019 başında çıkacak ve 300+ olacak zaten oyunları bedava elde edebilirse donanım sponsorluğuda almış olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı