Oyun ve yapay zeka uygulamaları için 55 bin TL sistem önerisi

devos

Kilopat
Monitör, PSU, kasa, klavye ve mouse hariç hazır sistem önerisi veya parça bazlı önerilerinizi bekliyorum. Oyun ve yapay zeka uygulamaları için kullanılacaktır.

Bu parçalar sizce nasıl?
Hazır sistemler de önerebilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleme:
56600TL tutuyor bunlar bekleyebilirsen ekran kartı olarak 4070 4080 falan da belki alabilirsin.

Eğer ki aradaki 3000 TL civarı fark daha iyi bir ekran kartına yetecekse işlemciyi 7900X e indirilebilir diye düşünüyorum.

Tam olarak dediğinizi anlayamadım. 3090'dan daha iyi bir ekran kartımı. Bütçem 3000 TL daha artabilir.

Evet hocam belki 3090 Ti belki 4000 serisi.
Bende yapay zeka için sistem topluyorum. Yapay zekada şu an benim için ekran kartı performansı işlemciden daha önemli olacak bu sebeple 4090 alacağım. Tabii ki yapacağınız projeler bazında da değişeceği için gereksiniminiz farklı olabilir. İhtiyaçlarınızda net olmanızda fayda var.

4000 serisi RTX ekran kartlarını beklemeye karar verdim.

Bu başlığa bir güncelleme yapmak istedim. Sistemi alalı epey oldu. RTX 4090 - AMD Ryzen 7950X - MSI X670E Carbon Wi-Fi - 64 GB G.Skill Trident Z5 DDR5 6000MHz - 1200W PSU - 2TB M.2 disk
Bir sorun yaşamadım. Ancak AMD sistemler için RAM'leri XMP değil AMD EXPO destekli almanızı öneririm. XMP de sorun yaşarsınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı