Oyun ve yayın odaklı sistem toplama

Jaber NABI ZADAH

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Merhaba arkadaşlar,

Oyun ve yayin icin boyle bir bilgisayar almaya dusunuyorum, dusuncelerinizi benimle paylasirsiniz ne eksik ne fazla gibi çok sevinirim.

1.jpg

750 Watt biraz fazla. Onu 650W yapıp düşen parayı ekran kartına ekleyip RTX2070 alırsanız daha iyi olur. Ben RTX2070 kullanıyorum ve yayın yapacaksanız ekran kartınızın 8G olması daha iyi olacaktır.
16 GB Ram fazlasıyla yeterli. İşlemci de yerinde. Zaten RTX2070 hiçbir türlü zorlanmıyor rahatlıkla yayın yapabilirsiniz tüm oyunlarda. Ayrıca RTX2070 256-bit.

Anakartınız 4400Mhz fakat Ram'ler En fazla 3200 Frekans bandında çalışıyor fiyat olarak onu düşürebilirsiniz. M2 SSD takabileceğiniz daha ucuz anakartlar var. Bu arada bilginiz olsun. TwinFrozr7 teknolojisi sayesinde kart asla ısınmıyor :)

Bu anakart 3466Mhz ve M2 SSD Desteği bulunuyor ve estetik bir görünümü var.

Son düzenleme:
Ekran kartı haricinde diğer bileşenleriniz güzel duruyor. RTX alacaksanız 2070 ve üzeri öneririm. 2060 almak yerine 1660Ti ile aynı işlevi görebilirsiniz. Bu arada işlemciyi R5 3600’da düşünebilirsiniz eğer bütçeden kısmak isterseniz. Fazlasıyla işinizi görecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı