Oyun ve Yazılım/Kodlama için laptop önerisi

DiiDii

Femtopat
Yer
221B, Baker Street
Daha fazla  
Öncelikle herkese selam. Yazılım ve kodlama ile ilgilenen bir insanım. Aynı zamanda oyun bağımlısıyım. Bana hem yazılım hem oyun için bir laptop lazım... **bütçe 10.000-12.000** ne tavsiye edersiniz?

Oyun, Mobil oyun, Mobil uyguluma vb. şeyler.
Evet ama ne kullanacaksınız? Örneğin native uygulama geliştirecekseniz CPU önemli, Android Studio kullanacaksanız disk hızı önemli, çok ağır grafikli oyunlar geliştirecekseniz GPU önemli.

Genel olarak, 16 GB RAM olmasına dikkat edin. Ağır grafik yüklü işler yapmayacaksanız ekran kartı önemli değil.

Çok endişelenmenize gerek yok, fiyatını hak eden bir bilgisayar almanız yeterli genel olarak yazılım geliştirmek için siz engelleyecek bir durum olmaz.

Bu iyi görünüyor ama iyice araştırın tüm modelleri:

Evet ama ne kullanacaksınız? Örneğin native uygulama geliştirecekseniz CPU önemli, Android Studio kullanacaksanız disk hızı önemli, çok ağır grafikli oyunlar geliştirecekseniz GPU önemli.

Genel olarak, 16 GB RAM olmasına dikkat edin. Ağır grafik yüklü işler yapmayacaksanız ekran kartı önemli değil.

Çok endişelenmenize gerek yok, fiyatını hak eden bir bilgisayar almanız yeterli genel olarak yazılım geliştirmek için siz engelleyecek bir durum olmaz.

Bu iyi görünüyor ama iyice araştırın tüm modelleri:
Teşekkürler, hepsine bakacağım. Ağır grafikli oyun yapmakla ilgilenmiyorum. Daha hafif oyunlarda geliştirme yapıyorum.

Teşekkürler, hepsine bakacağım. Ağır grafikli oyun yapmakla ilgilenmiyorum. Daha hafif oyunlarda geliştirme yapıyorum.
O zaman bu tarz bir makine fazlasıyla işinizi görür. Bütçe az olduğu için RTX 3060 bakın demiyoruım ama artarsa, RTX 3060'lı bişi daha iyi olur oyun oynamak için.

Bir de ilerde Thunderbolt kullanmak isteyebileceğinizi düşünüyorsanız, Intel'li modellere bakmalısınız; Thunderbolt 3 ile 2 tane 4k monitör kullanılabiliyor.

Geri
Yukarı