Oyun videosu çekerken nelere dikkat edilmeli?

Eren84921

Hectopat
Birazdan oyun videosu çekeceğim. Videoda nasıl mantıklı konusabilirim?
Yani gereksiz gereksiz konusmak istemiyorum, 1 Saatlik video olmasını istiyorum. O nasıl olacak?
Videoda insanların canlarını sıkmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pek konuşmana gerek yok aslında insanların seni izlemesinin bir nedeni olsun yeter. Örneğin iyi oynadığın için izlenirsin, komik biri olduğun için izlenirsin veya sohbetin sardığı için izlenirsin. Arkaya güzel bir şarkı koy fakat sesi çok fazla olmasın kısık olsun. Montajlarken konuşmadığın yerleri kesersin insanlar izlerken sıkılmaz. 1080p 60fps renderlamayıda unutma.

Çok klişe gelecek biliyorum fakat söylemeden olmaz, kendin gibi davran. İnsanlara kendini izletmek istiyorsun bu yüzden başka insanların taklitini yapma. Mesela konuşurken bir olayını anlat. Yaşadığın ilginç bir olayını. Sonra konu otomatik olarak ilerlesin.

Ses tonuna ve diksiyonuna dikkat et. Gerektiği yerde ciddi ol gereken yerde ve zamanında mizahını kullan. En önemlisi özgün ol yani kendi tarzını oluştur.Mizah çok önemli , bunun için kitlelere hitap eden film , kitap , oyun ve videolardan haberdar olup o içeriklerden göndermeler ve espriler yapabilirsin.

Birazdan oyun videosu çekeceğim. Videoda nasıl mantıklı konusabilirim?
Yani gereksiz gereksiz konusmak istemiyorum, 1 Saatlik video olmasını istiyorum. O nasıl olacak?
Videoda insanların canlarını sıkmak istemiyorum.
Bu tür konularda merak ettiğin şeyler var ise bizim gibi insanlara sormak yerine diğer video çekenlerin videolarını izleyip nerede ne yapmış diye bakabilirsin. Çok klişe olacak ama Baturay Anar'ı takip edebilirsin kendisini kanalını kurduğundan beri izliyorum. İlk videoları amatörce fakat şu son videolarını izlersen (oyun videolarını örn: fortnite, gta5, mc) videoyu sonuna kadar izletiyor.

1 milyon üstü abonesi olan oyun kanallarına bakıyorum da onlar da pek ilgi çekici konuşmuyorlar yani. Ekstra çaba sarf etmenize, şekilden şekle girmenize gerek yok ama gene de bunlara dikkat ederseniz iyi olur:

1) Küfürlü konuşmayın. Ufak tefek argo espriler olabilir sık sık olmamak kaydı ile. Ancak küfürlü konuşup abonesi yüksek olan bir Youtuber vardı, eğer onun kadar güzel sövebiliyorsanız bir deneyin derim.

2) Mümkünse oynadığınız oyunu iyi oynayın. Durağan oynarsanız sıkıcı gelebilir ve izlemezler.

3) Alçak ve kısık sesle konuşmak yerine biraz enerji dolu, şakacı biri olun. Genelde yüksek aboneye sahip olanlar yüksek sesle konuşan ve biraz da garip, şahsına münhasır tipler oluyor.

4) Oyundaki sahnelere göre varsa bir anınız anlatıp içeriği renklendirebilirsiniz. Ancak dinlenecek ve ilgi uyandıracak anılarsa şayet.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı