Oyun videosu çekerken nelere dikkat edilmeli?

Eğer belli bir konu üstüne video çekeceksen konunun genel başlıklarını belirle, daha sonra sırayı takip ederek videoyu çek.

Kanalının linkini verebilir misin?

Tabii ki de kanalın linkini veriyim ama ne yapacağini bilmiyorum?
Eğer abone olacaksan 5 kişiye abone olmasını söyle.
.
Montajları sonuna kadar kökle.

Kökle ne demek kardeşim? Anlamadım'da videonun sonuna kadar kökle de misinde yanliş yaz misin diye zahnediyorum san ki?
Pek konuşmana gerek yok aslında insanların seni izlemesinin bir nedeni olsun yeter. Örneğin iyi oynadığın için izlenirsin, komik biri olduğun için izlenirsin veya sohbetin sardığı için izlenirsin. Arkaya güzel bir şarkı koy fakat sesi çok fazla olmasın kısık olsun. Montajlarken konuşmadığın yerleri kesersin insanlar izlerken sıkılmaz. 1080P 60FPS renderlamayı da unutma.

1 Saatlik video oluşturdugumda montajlamaya geçeceğim bilgin için teşekkürler gerekli programlarım var.
Önceden indirmiştim ama sarkiyi oldukca kısıp öyle koyacağım 1080P 60 FPS aktif yani OBS kullanıyorum sıkıntı yaşamam sanırım.
Videoyu 1440P 60 FPS şekilde çek aksi taktirde YouTube video kalitesini acayip şekilde düşürüyor.

Biliyorum YouTube'da duymustum yalnız 1440P 60FPS'yi aktif edip öyle denerim.
Eğer belli bir konu üstüne video çekeceksen konunun genel başlıklarını belirle, daha sonra sırayı takip ederek videoyu çek.

Hayır belli bir konu üstünde çekmeyeceğim sadece kendim başkasından konuşanları taklit etmeden deneyeceğim ya da yanliş anladım.
Çok klişe gelecek biliyorum fakat söylemeden olmaz, kendin gibi davran. İnsanlara kendini izletmek istiyorsun bu yüzden başka insanların taklitini yapma. Mesela konuşurken bir olayını anlat. Yaşadığın ilginç bir olayını. Sonra konu otomatik olarak ilerlesin.

Kendim gibi nasıl davranabilirim? Başka insanlar gibi değilim ama YouTube'da javolive diye bir kanal vardi insanların taklitini kulanarak çekiyordu öyle insan olmadıgım için hikaye anlatır gibi yapacağim inş başarılı olurum ilk kez çekiyomda.
Çok klişe gelecek biliyorum fakat söylemeden olmaz, kendin gibi davran. İnsanlara kendini izletmek istiyorsun bu yüzden başka insanların taklitini yapma. Mesela konuşurken bir olayını anlat. Yaşadığın ilginç bir olayını. Sonra konu otomatik olarak ilerlesin.

Kendim gibi nasıl davranabilirim? Başka insanlar gibi değilim ama YouTube'da javolive diye bir kanal vardi insanların taklitini kulanarak çekiyordu öyle insan olmadıgım için hikaye anlatır gibi yapacağim inş başarılı olurum ilk kez çekiyomda.

Hevesini kırmak istemiyorum ama tanınmış birisi değilsen uzun videoların izlenmez.
malesef tanınmış biri değilim ilk kez çekeceğim için başka videolara yorum yazıyordum canlı yayın oldugunda yorum yazip adam ismimi okurdu onun gibi bişeymi demek istedin ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı