Oyun yaparken sadece programlama dili yeterli olur mu?

Yas1n

Decipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Dr.
Diyelim ki ben 3D hayatta kalma oyunu yapacağım, ve sadece bir tane Programlama dili biliyorum. Oyunu yapmam için yeterli olur mu? Grafikler, karakterler vs. bu şekilde halledilir mi? @OnlyNess

Son düzenleyen: Moderatör:
Diyelim ki ben 3D hayatta kalma oyunu yapacağım, ve sadece bir tane Programlama dili biliyorum. Oyunu yapmam için yeterli olur mu? Grafikler, karakterler vs. bu şekilde halledilir mi? @OnlyNess

Matematik bilmen gerek, algoritma bilmen gerek, Unity ise C#, Unreal ise C++ (galiba) bilmen gerek. Matematik ve Fizik bilmiyorsan 3D oyun yaparken kopyala yapıştırdan öteye gidemezsin.
Hayır olmaz üzgünüm.
Neler olur peki? Açıklayıcı değil.

Matematik bilmen gerek, algoritma bilmen gerek, Unity ise C#, Unreal ise C++ (galiba) bilmen gerek. Matematik ve Fizik bilmiyorsan 3D oyun yaparken kopyala yapıştırdan öteye gidemezsin.

Neler olur peki? Açıklayıcı değil.
Matamatik ne alaka? C++ Tamamda.

Matematik ne alaka? C++ tamam da.
Vektörler, karakter hareketi için gereken hesaplamalar. Karşınıza bilgisayar biliminin her alanında matematik, oyunda da matematik ve fizik çıkacaktır.

Örneğin:
  • Algebra
  • Trigonometry
  • Calculus
  • Linear Algebra
  • Discrete Mathematics
  • Applied Mathematics
Yani Cebir, Trigonometri, Kalkülüs, Lineer cebir ve birçok matematik konusu size lazım olacak.

Bana gelirsek ben de 3D oyun yapabilmek için yeterli kapasiteye sahip değilim lise 1 olduğumdan dolayı. Yani biraz daha fizik ve matematik birikimi gerekli bu dal için.

Diyelim ki ben 3D hayatta kalma oyunu yapacağım, ve sadece bir tane programlama dili biliyorum. Oyunu yapmam için yeterli olur mu? Grafikler, karakterler vs. bu şekilde halledilir mi? @OnlyNess

Hayır uygulamaları da bilmeniz lazım Unity Unreal Engine gibi motorlar hatta oyun piyasası yani ne popüler ne düşmüş bunları da bilmelisiniz.
Vektörler, karakter hareketi için gereken hesaplamalar. Karşınıza bilgisayar biliminin her alanında matematik, oyunda da matematik ve fizik çıkacaktır.
Katılıyorum

Örneğin:
  • Algebra
  • Trigonometry
  • Calculus
  • Linear Algebra
  • Discrete Mathematics
  • Applied Mathematics
Yani Cebir, Trigonometri, Kalkülüs, Lineer cebir ve birçok matematik konusu size lazım olacak.
Evet biliyorum ama çok abartır gibi söylemişsiniz.

Geri
Yukarı