Oyun yapımına başlama

TheHope0

Hectopat
Arkadaşlar, küçüklükten beri oyun yapmak hayalim. Kötü bir oyun da olsa onu yapmak istiyorum. Hangi programlar daha kolay, nasıl oyun yapmayı öğrenebilirim? Unity programı kullanarak, YouTube üzerinden video izleyerek yapmaya çalıştım fakat verimli olmadı.

En kolay oyun motorları RPG maker ve construct 2'dir. Fakat tavsiyem Unity ile başlayın çünkü internette koddan tutun ağacın detayına kadar her şeyi YouTube'da var.

Devletimizin 1 milyon istihdam projesine bir bakın. Orada size uygun videolar olabilir.

Not: Reklam amaçlı yazmadım. İnanmayan varsa hazine ve maliye bakanlığını arayabilir, böyle bir şey var mı diye.

Game Maker ile 2d oyunlar yaparak başlayabilirsin. Sonrasında kendini geliştirip Unity, Unreal Engine, Cry Engine gibi oyun motorlarıyla tanışabilirsin.
Hocam Game maker yeni versiyonları ile export yapamıyorsunuz maalesef diye biliyorum. Yani lisans gerek 30 günlük deneme sürümü var ama sonrası için bilmiyorum benim denediğimde yapamıyordum satın almak gerek diye biliyorum oyunu paylaşabilmeniz için.
Arkadaşlar, küçüklükten beri oyun yapmak hayalim. Kötü bir oyun da olsa onu yapmak istiyorum. Hangi programlar daha kolay, nasıl oyun yapmayı öğrenebilirim? Unity programı kullanarak, YouTube üzerinden video izleyerek yapmaya çalıştım fakat verimli olmadı.
Sana önerim benim kullandığım Godot engine çok kolay bir programlama dili var yaptığın oyunların hakkı tamamen sana ait oluyor Open source ve bedava olduğu için oyun motorunda değişim yapma hakkınızda var. Daha fazla bilgi istersen Free and open source 2D and 3D game engine bir uğra.

İstiyorum?

Peki araştırdın mı hiç? Hangi yazılım dili gerekli biliyor musun veya direk sorayım; kodlama bilgin var mı?

İşte sorun orada. Kodlama dilini direk yazıyorlar, sebebini, neden yaptığımızı, ne anlama geldiğini öğreten bir içerik bulamadım ve daha kolay nasıl yapıldığı hakkında bilgi istiyorum.
Hocam Game maker yeni versiyonları ile export yapamıyorsunuz maalesef diye biliyorum. Yani lisans gerek 30 günlük deneme sürümü var ama sonrası için bilmiyorum benim denediğimde yapamıyordum satın almak gerek diye biliyorum oyunu paylaşabilmeniz için.

Sana önerim benim kullandığım Godot Engine çok kolay bir programlama dili var yaptığın oyunların hakkı tamamen sana ait oluyor open Source ve bedava olduğu için oyun motorunda değişim yapma hakkınızda var. Daha fazla bilgi istersen Free and open source 2D and 3D game engine bir uğra.

Discord üzerinden iletişim kurma şansımız var mı? Discord hesabını gönderebilir misin?

Geri
Yukarı