Oyun Yapımına Nereden Başlayabilirim

TRSAVASCISIX

Decapat
Merhaba arkadaşlar. 1 yıldır oyun yapımına başlamak istiyorum ama başlayamıyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Oyun motoru olsun, kodlama dersleri olsun. Hikayeli bir oyun yapmak istiyorum The Walking Dead gibi, umarım anlatabilmişimdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun yapmak öyle kod yazdım bitti diye düşünme. Tek kişi isen zaten Walking Dead gibi oyun yapmak aşırı zor olacaktır. 2D oyun yapmayı deneyebilirsin. Oyun programları hakkında çok bilgim yok onu diğer arkadaşlar aydınlatır.

Beyin fırtınası yapman lazım. Aklından geçen tüm fikirleri yazıya dökmen lazım. Öncelik önemli değil ama çok ciddi kafa patlatarak bir oyunda olmasını istediğin karakterlerden tutup her yönüyle türünden tarzına kadar hikayede olabilecek aklına gelen fikri yazman ve bu fikirleri belli başlı kategorilere ayırman lazım. Bu işlem günlerce sürebilir bi oturuşta hiçbir şey yapamazsın. Aylar sürer bir fikri ayrıntısına kadar hikayelemek.

Undertale tarzı piksel oyunlarla başla şu aralar çok tutuyorlar. Hem zorluda değil. Eğer güzel olursa da bağış açarsın oradan destek gelir para kazanırsın. He böyle bişey olursa şirketin %10 luk hissesini alırım he.

Aklınızda nasıl bir oyun var bilmiyorum ama profesyonel yapımlara bakın her alanda çalışan ayrı bir kişi var. Oyunun alt yapısına ayrı 2D veya modelleme veya 3D modellemeye ayrı kişiler vs. vs.
Tek kişi olarak yapılan yapımlar genellikle mobil oyun ya da @masterhaşhaşi hocamın dediği Undertale tarzı piksel oyunlar. Yapımı diğer oyunlara göre daha basit ve hafif diyebilirim. İnternetten dersler alıp hafiften bu işe başlıyabilirsiniz. :)

Merhaba arkadaşlar. 1 yıldır oyun yapımına başlamak istiyorum ama başlayamıyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Oyun motoru olsun, kodlama dersleri olsun. Hikayeli bir oyun yapmak istiyorum The Walking Dead gibi, umarım anlatabilmişimdir.
Yavaş yavaş başla direk the walking dead türü oyun yapman zor youtubeden unity derslerinden başla mobil oyun yapmaya çalış #c kodlama dilini öğrenmeye çalış blender programını da öğrenmeye çalış blender programı modelleme programı gibi birşey tabi bunları kendi kendine öğrenmen zor youtubeden yardım alarak 1 2 sene içinde çok hevesliysende 6 ay içinde öğrenirsin

Yaşın profilinde yazdığı gibi 16 ise şu an yapman gereken şey algoritma öğrenmek ve çizim çalışmak.
Algoritma kurmayı bildikten ve kendine gerekli olan çizimleri yapabildikten sonra Unity kullanarak oyun yapımına başlayabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı