Kodlamaya nereden başlayabilirim?

@GYNVAEL AEDD Matematik alana göre değişir. Backend de çok kullanılırken Web alanında çok gerekmez. Gözünüzü korkutmasın. Yazılıma başlamadan önce matematiği iyi öğreneyim, ingilizceyi öğreneyim gibi şeylere düşmeyin. İngilizce + yazılım ile giderseniz iyi olur. Gözünüzü korkutmasın yani. İleride matematik gerekli olur zaten o zaman ne yapacağınızı bilirsiniz. Siz en azından başlayın bir yerden.
öğretici eğitimler veren scratch gibi başlangıç uygulaması öneriniz var mı? yoksa startı scratch'da mı vereyim?

öğretici eğitimler veren scratch gibi başlangıç uygulaması öneriniz var mı? yoksa startı scratch'da mı vereyim?
Ben şahsen gerekli bulmadım. Web alanından başladım. Yani 1-2 gün takılın isterseniz sizin bileceğiniz iş. Algoritma dersi de aldım bir kaç gün önce ona başlayacağım. Zaten yaza yaza alışıyorsunuz.

1681305002996.png

Ben şahsen gerekli bulmadım. Web alanından başladım. Yani 1-2 gün takılın isterseniz sizin bileceğiniz iş. Algoritma dersi de aldım birkaç gün önce ona başlayacağım. Zaten yaza yaza alışıyorsunuz.

Eki Görüntüle 1737347

Yanlış anlaşılma olmuş sanırım @GYNVAEL AEDD Scratch'ta fazla zaman geçirmeyin. Mantığını anlayın yeter. Ondan sonra araştırmalarla birlikte başlayın.

Yanlış anlaşılma olmuş sanırım @GYNVAEL AEDD Scratch'ta fazla zaman geçirmeyin. Mantığını anlayın yeter. Ondan sonra araştırmalarla birlikte başlayın.
@GYNVAEL AEDD
En önemlisi alanını seçmesi. Henüz alanı belli değil. Alanları araştırın, hangi teknolojiler kullanılıyor onları araştırın, ardından onlarla ilgili Youtube dersleri olsun isterseniz de Udemy'den kurs alın ve başlayın. İlk zamanlar zor bile olsa dayanmaya çalışın. Mesela ben Web alanında uğraşıyorum ve başladıktan bir süre sonra çok basit dediğimiz "navbar" bile yapamıyordum ciddi ciddi. Çok moralim bozulmuştu. Proje yapmam gerektiğini anladım ve kendimi epeyce geliştirdim. Mesela Github hesabımda Udemy sitesinin klon versiyonu var kendi yazdığım. Youtube'da ki proje yapanların elinizden tutmasına izin verin bir süre.

@GYNVAEL AEDD
En önemlisi alanını seçmesi. Henüz alanı belli değil. Alanları araştırın, hangi teknolojiler kullanılıyor onları araştırın, ardından onlarla ilgili YouTube dersleri olsun isterseniz de Udemy'den kurs alın ve başlayın. İlk zamanlar zor bile olsa dayanmaya çalışın. Mesela ben web alanında uğraşıyorum ve başladıktan bir süre sonra çok basit dediğimiz "navbar" bile yapamıyordum ciddi ciddi. Çok moralim bozulmuştu. Proje yapmam gerektiğini anladım ve kendimi epeyce geliştirdim. Mesela GitHub hesabımda Udemy sitesinin klon versiyonu var kendi yazdığım. YouTube'daki proje yapanların elinizden tutmasına izin verin bir süre.

Kesinlikle katılıyorum. :)

@GYNVAEL AEDD
En önemlisi alanını seçmesi. Henüz alanı belli değil. Alanları araştırın, hangi teknolojiler kullanılıyor onları araştırın, ardından onlarla ilgili Youtube dersleri olsun isterseniz de Udemy'den kurs alın ve başlayın. İlk zamanlar zor bile olsa dayanmaya çalışın. Mesela ben Web alanında uğraşıyorum ve başladıktan bir süre sonra çok basit dediğimiz "navbar" bile yapamıyordum ciddi ciddi. Çok moralim bozulmuştu. Proje yapmam gerektiğini anladım ve kendimi epeyce geliştirdim. Mesela Github hesabımda Udemy sitesinin klon versiyonu var kendi yazdığım. Youtube'da ki proje yapanların elinizden tutmasına izin verin bir süre.
ücretli derslerin/kursların ücretsiz alınabilicek derslere oranla çok fazla bi farkı var mı? ücretli kurslar çok daha yararlı mı olur?

Her hafta bununla ilgili konu açılıyor forum üzerinde
Sorun bence bununla ilgili konu açılması değil de aynı konunun defalarca açılması.
-Bilgisayarla çocukluğundan beri ilgilenen kişi
-Para çok mu?
-Eltim söyledi Hacker olabiliyormuyuz ?
-Kaynanam da 1 ve 0 lardan mı oluşuyor ?
-Profil resmime bakarak karar verin ben nasıl baslarım ?.
-Önceki konudaki arkadaşları boşverin ben nolucam galiba evde PC ile kaldım kodlıyim bari.
NOT:40. kez aynı konuyu açan kişiyi yazılımcı olduğuna ikna edelim ve sertifika vererek konuyu kapatalım.
Not2:Sen de yargılanacaksın Bill Gates.

ücretli derslerin/kursların ücretsiz alınabilicek derslere oranla çok fazla bi farkı var mı? ücretli kurslar çok daha yararlı mı olur?
Değişir. Tamamen kursa, videoya veya güncelliğe bağlı. Eğer ki ücretsiz olarak yayınlanan Youtube kursu iyiyse kesinlikle izlenir. Mesela ben React öğreniyorum şuan da ve Türkçe olarak düzgün, güncel kurs yok. Ne Youtube, ne Udemy. İngilizce dinliyorum. Zaten kurslarımın çoğu yabancı. Udemyden kurs almayı da çok kafama takmıyorum çünkü ileride aldığım kurslaırn toplamını 1-2 günde çıkaracağım zaten :) 1 ayda ise binlerce katını kazacağım.

Sorun bence bununla ilgili konu açılması değil de aynı konunun defalarca açılması.
-Bilgisayarla çocukluğundan beri ilgilenen kişi.
-Para çok mu?
-Eltim söyledi hacker olabiliyor muyuz?
-Kaynanam da 1 ve 0'lardan mı oluşuyor?
-Profil resmime bakarak karar verin ben nasıl baslarım?
-Önceki konudaki arkadaşları boş verin ben nolucam galiba evde PC ile kaldım kodlıyim bari.
Not:40. kez aynı konuyu açan kişiyi yazılımcı olduğuna ikna edelim ve sertifika vererek konuyu kapatalım.
Not2: Sen de yargılanacaksın Bill Gates.

Evet haklısınız hocam. Para vb. için başlayanlar benim de hoşuma gitmiyor ama Bill Gates'e laf ettirmem söyleyeyim. :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı