Oyun yapmak çok zor mu?

Oyun yapmak bence öyle imkansız bir şey değil ve platform oyunları aslında neredeyse piyasada en çabuk yapılabilecek oyunlar yaani isterseniz günde 1-2 saaat ayırarak 3-4 haftada Unity öğrenmiş ve platform oyunu yapmış olabilirsiniz C# ı direk öğrenmeye bile gerek yok derslerde anlatılan kadarı yeter sözün özü oyun yapmak zor değildir sadece kafa yormanız gerekir

@agalarsöztnüre yaş olarak küçük kişilere öğretmek için gayet güzel bir platform. İleride anladıktan sonra saçma gelecek tabii ki de. İlkokuldaki çocukların fasulye sayması ya da parmaklarıyla toplama yapmaları da saçma ama yapıyorlar.

Hiç kullanmadım ama birkaç yerde şuradaki ekranla karşılaştım. Scratch'ten çok da farklı değil bu kısmı. Zaten adama 1 yılını Scratch'e ada demiyoruz.
Hocam benim bilgisayar yok ondan scratch den yapiyorum bu scratch hızlımı bellek yönetimi varmidir.Basit çaplı bir oyun yapicamda

Scratch bence iyi bir programlama dili. Kodlama mantığını kolay ve eğlenceli şekilde öğrenmek istiyorsanız araştırabilirsiniz. Ben Boğaziçi Enstitüsü'nde keşfettim (Scratch Eğitimi) ve özellikle çocukların yazılıma olan ilgisini arttırmak için ideal bir dil olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı