Oyun yapmak çok zor mu?

Tommy Vercetti

Hectopat
Daha fazla  
2D platform oyunu yapmak istiyorum. Kodlar çok mu zor? Bu kodların mantığını hiç anlamadım. Mesela bir taş oluşturacağım, nasıl bir kod yazacağım? Tüm kodlara internetten mi bakacağım? Daha önce hiç oyun program falan yapmadım.

2D platform oyunu yapmak istiyorum. Kodlar çok mu zor? Bu kodların mantığını hiç anlamadım. Mesela bir taş oluşturacağım, nasıl bir kod yazacağım? Tüm kodlara internetten mi bakacağım? Daha önce hiç oyun program falan yapmadım.

Ben de bu konuda araştırıyorum. Cevabını bekliyorum 🤪🧐 Gerçekten meraklıyım.

Kod'lar zor derken kod zor diye bir şey yoktur kodlama mantığını öğrendikten sonra her şeyi yazarsınz ama hata yapabilirsiniz bütün yazılımcılar büyük hatalar yaparak gelişir 2D oyunları kolayca yapabileceğin en iyi platform Unity 3D C#(sharp) öğrenmen gerekecek ama 1 haftada mantığı oturur sonra yazmaya başlarsın her fazla azdan olur.

Benim de pek bir bilgim yok ama yine de yardımcı olmayı deniyeyim.
İlk olarak bir motor belirlemelisiniz örneğin: Unity.
Sonra ise belirlediğiniz motorun kullandığı programlama dilini öğrenmelisiniz örneğin: Unity C# kullanıyor.
Birazda matematik lazım tabii ki örneğin: Karakterin ne hızla gidiceğini hesaplamak vs vs.
birazda para lazım diye biliyorum örneğin: Unity'nin içinde Unity Store var oradan kendiniz yapmak yerine hazırları almak isterseniz gerekiyor.
Dediğim pek bir bilgim yok sadece bu kadar biliyorum.

Yazdığımız kodların mantığı ne?
İsimleri kendilerini açıklıyor zaten.
1595334444570.png

Scratch'den başla bence sonra Unity falan geçersin.

Scratch? Gördüğüm en mantık dışı program Amerika İngiltere kanda da ana okulundaki çocuklar teknoloji derslerinde scratch öğreniyor burada 5. sınıflara veriliyor hiç mantıklı değil yurt dışında bir sürü akrabağam var ve onlar bile ilerki sınıflarında boş bir ders olarak buluyolar.

Yeni konular

Geri
Yukarı