Oyun yapmak için oyun motoru önerisi

Makaleler
1
Arkadaşlar selamlar, neredeyse 21 yıllık olan Silent Hill oyununun ilk 20 dakikasını kendi çapımda ne kadar sürerse sürsün remake yapmak istiyorum. Amacım bir şekilde bu işlere kapak atmak. Daha önce hiç oyun kodlamadım bu konuda bilgim 0. En az kodlama gerektiren ve oyunu yapabileceğim bir oyun motoru önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Minimum kodlama istiyorsan Unreal Engine kullanman iyi olabilir çünkü Blueprint sistemi ile neredeyse bir oyunun tamamını götürebilirsin. Geri kalan her şeyi de internetten bedava bulabilirsin veya satın alabilirsin. Bol şans.

@martybrownunpalyacosu Denemesi bedava. Buyur başla daha erkenden adam gibi bir Remake yap bakalım yapabiliyor musun 🙂

Kapasite meselesi bu işlerde doğuştan yeteneklisin diyelim, maddi durumun yetiyorsa sabah akşam çalışıp öğrenip o zaman belki zar zor 1 yıla sığdırırsın. Sabah akşam ama sabah kalktın kahvaltıyı yaptığın gibi oturdun akşam uykun geldi kalktın PC nin başından yattın. Ertesi sabah aynı döngü... Biliyorum da konuşuyorum kafadan konuşmuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı