Oyun yapmak için Unity ve C# yeterli mi?

Yusuf Erens

Decapat
Daha fazla  
Unity ile oyun yapmaya başlamak istiyorum ( C# ile )
Sadece Unity ve C# bilmem yeterli mi yoksa başka şeylerde öğrenmeli miyim?
Eğer biliyorsanız Unity ve C# öğreticisi önerir misiniz?

Visual Studio Installer indirdim Unity hariç seçmem gereken seçenek var mı? Bağımsız değişken bölümünden tik yapmam gereken yer var mı?

Visual Studio Installer indirdim Unity hariç seçmem gereken seçenek var mı? Bağımsız değişken bölümünden tik yapmam gereken yer var mı?
Yeterlidir fakat ileride Unreal Engine 4 geçebilirsiniz 3D isterseniz, C++ gerekli onun içinde.

Visual Studio ınstaller indirdim Unity hariç seçmem gereken seçenek var mı? Bağımsız değişken bölümünden tik yapmam gereken yer var mı?

Başlangıç seviyesi yeterli. Güzel oyun yapmak istiyorsan en az expert grafiker olman lazım.

Çizim > kod.

Önce 2D den başlayacağım

Sadece bireysel olarak hobi olarak başlayacağım için ilk başlarda spriteleri assetsleri hazır olarak kullancağım
Unity yeterlidir. Hatta 3D oyunlar için de yeterli. Unreal Engine daha profesyonel insanlar tarafından kullanılıyor ama Rising Storm 2, Rust gibi oyunlar da Unity ile yapıldı. Küçümsenecek bir motor değil.

Başlangıç için gayet yeterli. Hazır modeller kullanarak devam et, başlangıçta modellemelere takılma. Zaten bir takımla çalışacaksan modelleme yapacak kişi ayrı olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı