Oyun yapmak istiyorum

• Konuyu başlatan Aidra
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 951

Aidra

Hectopat
Daha fazla  
Bir Android oyun yapmak istiyorum, ortak olmak isteyen var mı?

Discord: PusatBey#1836

Deneyiminiz var mı, yoksa sıfırdan mı başlayacaksınız?
Sıfırdan ise müziğe yönelmenizi tavsiye ederim oyun işi ülke şartlarında çok sıkıntılı.

Pazardan domates alır gibi yazılımcı bulamazsın. Projen ne, oyunun konusu, boyutu, aradığın arkadaşın yapması gereken iş, oyun motoru vs. hiçbir şeye açıklık getirmemişsin. Bunları yazarsan sonuca daha çabuk ulaşırsın.
Yapmak İstediğim Oyun Mobilde orta zorlukta bağımlılık Yapan Bir Oyun Oyun Motoru Ya Unreal Engine Yada Unity
Deneyiminiz var mı, yoksa sıfırdan mı başlayacaksınız?
Sıfırdan ise müziğe yönelmenizi tavsiye ederim oyun işi ülke şartlarında çok sıkıntılı.
Sıfırdan Başlayacığım

Oyun motorunu belirlemelisizin (o veya bu olmamalı), oyunun türü belirlenmeli, mobil platformda derken Android'e mi, IOS'a mı yoksa eskilere gidip Bada, Symbian mı tam olarak belirlemelisiniz (Android demişsiniz ama iyi belirlemek lazım). Sizin bilginiz ne kadar, lisans sıkıntısı olacak mı, oyun boyutu ortalama ne kadar olacak gibi sorular benim aklımda canlanmışsa bir mobil platforma uygulama geliştiren birisinin de aklında canlanır ve daha da önemlisi yazılımcının bu işten karı ne olacak ?

Android oyun yapabilmek için birkaç android cihazınız olması çok iyi olur çünkü optimize etmeniz gerekecektir. Optimizasyon işi de en sıkıcı ve ömür törpüsü işlerdendir. Okul falan okuyorsanız hiç bulaşmayın derim.

Android oyun yapabilmek için birkaç android cihazınız olması çok iyi olur çünkü optimize etmeniz gerekecektir. Optimizasyon işi de en sıkıcı ve ömür törpüsü işlerdendir. Okul falan okuyorsanız hiç bulaşmayın derim.
Daha da önemlisi o uygulama X86 cihazlarda veya ARM/ARM64 cihazlarda çalışabilecek mi kısmı var, donanımlara erişim izni isterken ne kadar kendi içerisinde donanım optimizasyonu yapabilecek kısmı var vs var yani.

Okulum Var Ama Günde 12 Saat Bilgisayar da geçiriyorum boş takılmayım diye böyle bi işe girmek istiyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı