Oyun yapmaya nasıl başlanmalı?

C+ öğrenmen gerekiyor ek olarak unity veya unreal engine oyun motorlarından birini seçmen gerekiyor oyun yapmak için.

Öncelikle saracak bir hikayesi olmalı. Daha sonra oyunun temelleri olan harita yapılandırılması filan. Ama ilk yazılım bilmek gerekiyor.

Yani oyun yapma dersleri izleyerek mi başlanır yoksa oyun örneklerine bakarak mı?
İlk önce yapmanız gereken oyunun türünü belirlemek, bir lore yazmak ve oyunu kafanızda tasarlamak. Bundan sonrası sizin yazılım ve modelleme bilginizden oluşuyor.

Bazıları oyun yapmaya başlamaya örneklere bak diyor bazıları da dersleri izle dediği için sordum bu soruyu.

Bazıları oyun yapmaya başlamaya örneklere bak diyor bazıları da dersleri izle dediği için sordum bu soruyu.
Bu sana kalmış nasıl öğrenebiliyorsan öyle başla. Aslında nasıl başladığının çok bir önemi yok.

1/ Yabancı dil her şeyin başı. Çok iyi seviyede yabancı diliniz olmalı çünkü eğitici Türkçe içerik oldukça sınırlı.

2/ Başlangıç seviyesi için gereken eğitim videoları/yazılar/kitaplar yardımıyla oyun motorunda pratik gerekli.

3/ Bir süre sonra deneysel, kısa sürede tamamlanabilir, ticari hedefi olmayan ufak projelerle denemeler yapılmalı. Buradan edineceğiniz tecrübe en iyi yol gösterici olacaktır.

Geri
Yukarı