Oyun yapmaya nereden başlanmalı?

sercun

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: AMD Ryzen 5 5600 6-Core Processor 3.50 GHz
GPU : ASUS TUF GAMING Radeon RX 6800 16 GB
RAM : CORSAIR VENGEANCE RGB RS 2x16
SSD1 : WD Blue SN570 500GB
SSD2 : Samsung SSD 980 500GB
Meslek
YouTuber
10.sınıf öğrencisiyim giriş seviyesi C# bilgim var (bence giriş seviyesi yani :D değişkenler, döngüler falan biliyorum biraz)
Oyun yapmak istiyorum.

Bunun bir eğitimi vesaire var mı, nereden başlamalıyım? Hangi dili öğrenmeliyim, C# ile oyun yapılır mı?

Evet C# ile oyun yapılabilir. Hatta güçlü oyun motorlarında biri olan Unity C# kullanır. Nereden başlayacağın konusunda da sana önerim şu, kafanda yapmasının kolay olduğu bir oyun fikri düşün(2D olsa daha iyi olur öğrenme açısından daha kolay) basit bir şey olmalı gözün yükseklerde olmasın sonuçta bunu öğrenmek için yapacaksın. Sonra YouTube'dan eğitimlere bakabilirsin. Unity için çok fazla kaynak var. Ayrıca haberin olsun diye söylüyorum oyun yapmak kolay değil 1-2 günde öğrenebileceğin bir şey değil. Üstünde durman gerekiyor. Hangi oyun motorunu seçeceğinde önemli tabii ki fakat C# bildiğine göre Unity senin için daha iyi olacaktır. Kafanda bir soru işareti olursa yaz, eğer biliyorsam cevaplarım. :)

Hocam size Unity öneririm fakat iyi bir oyun yapmak yalnızca koddan geçmiyor. Sesler, modeller, çizimler, animasyonlar vb. bir sürü şeye ihtiyacınız var. Profesyonel iş yapmadığınız sürece internetteki hazır assetler ile bu ihtiyaçlarınızı hemen hemen giderebilirsiniz. YouTube, BTK Akademi(ücretsiz) ya da Udemy(ücretli) gibi platformlardan öğrenebilirsiniz. İyi çalışmalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı