Oyun yazmak

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI A320M-A Pro anakart Sapphire Pulse RX6400 4 GB 64 Bit Ryzen 3 3200G Apacer Panther 2*8GB 3200MHz CL16 DDR4 RAM Seagate Barracuda 1TB HDD James Donkey 240GB SSD ve son olarak Frisby FC-9365G Gaming kasa double Slim ring RGB fan (650W 80+)
Arkadaşlar merhaba. Size birkaç soru sormak istiyorum. Öncelikle kendimi tanıtayım 15 yaşındayım gelecekte yazılımcı olup oyun, web sitesi yazmayı düşünüyorum web sitesi yapmayı arka planda tutuyorum Unity ile oyun yapmak istiyorum bilgisayarımın sistemi i5 1021u (10.nesil) 8 GB RAM DDR4 2666MHz 240GB SSD'li bir laptopa sahibim. Bu laptop ile 3D veya 2D oyun yazabilir miyim?

İlk önce Unity ile başlasam doğru olur mu pek kod bilmiyorum bir de son olarak şunu merak ediyorum Unity'de ilk önce Android oyunumu yazmak mantıklı yoksa 2D, 3D PC oyunu yapmak mı?

Unity'de kod yazmak gerekiyor mu? Bu kodları en hızlı ve en doğru bir şekilde nereden öğrenebilirim? Bunları cevaplarsanız sevinirim.

-Evet, Sistemin Unity için yeterli olur. Özellikle SSD olduğu için sıkıntı çekmezsin.
-Çoğu kişi Unity ile başlar.
-Android oyunu veya PC oyunu olması sana kalmış.
-2D veya 3D olması da sana kalmış ama 3D için model bulman biraz daha zor olabilir.
-Unity'de kod yazmadan oyun yapmak çok zor. Dil olarak da Unity C# destekler.
-Udemy veya Youtube üzerinden öğrenebilirsin.

Kodlama bilemeden Unity kullanamazsın ama Unreal öğrenmesi kolaydır. Benim bir rehberim var Unreal Engine ile ilgili.
Unreal Engine düşünürsen takıldığın yerde soru sorabilirsin.

Onda kod gerekiyor mu?
Arkadaşlar gerekirse kod öğrenirim yazılımı çok seven birisiyim 7-8 yaşından beri düşünüyorum.
İnternette Unreal çok zor diyorlar e ben kod bilmeden nasıl Unreal'e giriş yapabilirim.
-Evet, sistemin Unity için yeterli olur. Özellikle SSD olduğu için sıkıntı çekmezsin.
-Çoğu kişi Unity ile başlar.
-Android oyunu veya PC oyunu olması sana kalmış.
-2D veya 3D olması da sana kalmış ama 3D için model bulman biraz daha zor olabilir.
-Unity'de kod yazmadan oyun yapmak çok zor. Dil olarak da Unity C# destekler.
-Udemy veya YouTube üzerinden öğrenebilirsin.

Hocam sistem yetiyorsa Hyper drift gibi bir oyun yapmak istiyorum umarım isim verdim diye ban yemem:D Udemy araştıracağım.

Onda kod gerekiyor mu?
Arkadaşlar gerekirse kod öğrenirim yazılımı çok seven birisiyim 7-8 yaşından beri düşünüyorum.
İnternette Unreal çok zor diyorlar e ben kod bilmeden nasıl Unreal'e giriş yapabilirim.

Yanlışım varsa düzeltin ama kodlama yapmadan Blueprint sistemi ile oyun yapılabilir diye biliyorum

Yanlışım varsa düzeltin ama kodlama yapmadan Blueprint sistemi ile oyun yapılabilir diye biliyorum.

Bende bilmediğim için size soruyorum:)
İlk defa duydum onu.

Yazılımcı der iken geniş bakmamak lazım. Web sitesinin bile altında bir çok alan var. Oyun yapmakta böyle. Modelcisi var, texture var, ışıklandırması var, level designerı var, oyun motoru yazanı var bla bla bla. Benim kanaatim öğrenmek adına ilk önce modellemeden başla. Ücretsiz açık kaynak koldu olan Blender 'ı indir. Onda mesh modelling, scupting, texture gibi temelleri öğrenirsin. Sonra partüküllere geçersin. Patlama, su gibi işlerle uğraşırsın. Partiküllere geçme aşamasında Unreal veya Unity gibi oyun motorlarına geçebilirsin. Hepsine merak duy ama bir şeyde uzmanlaşmaya bak. Yoksa dikiş tutmuyor.

Benim fikrim en başta HTML, PHP, Javascript vb. site kodlamak için gereken dilleri öğrenmelisin. Bunlar en basit kodlama dilleridir. Başlangıç için ideal. Kodlamanın mantığını öğrenmenin yanında Discord botu ve site de kodlayabileceksin. Bu saydıklarım ve türevlerini öğrendikten sonra Unity ile oyun yapacaksanız C#, Unreal Engine ile yapacaksanız C++ öğrenmelisiniz. Kodlama mantığını öğrenmeden C++'dan başlarsanız muhtemelen sıkılıp bırakırsınız. Benim fikrim bu yönde. @Kerem00 'ı da etiketleyeyim, o daha iyi yardımcı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı