Oyun yazmak

Kesinlikle katılıyorum şimdi konuyu biraz değiştireceğim ama bugün abime sordum o da tamam dedi bu bilgisayarı satıp 3350G APU sistem alacağım yanına da 165Hz iiyama monitör alacağım Casper bir daha almam.

Kesinlikle katılıyorum şimdi konuyu biraz değiştireceğim ama bugün abime sordum o da tamam dedi bu bilgisayarı satıp 3350G APU sistem alacağım yanına da 165Hz iiyama monitör alacağım Casper bir daha almam.

Olsun hocam :D bende bağımsız olarak motivasyonun düştüğünde veya sormak istediğin bir şey olursa forumca buradayız hocam :)

Tamam hocam çok teşekkür ederim. İyi akşamlar:)

Oyun yapmak istiyorsanız önce mantığını öğrenmeniz gerek. Kodlama bilmeden oyun yapmak mümkün ama çok detaylı bir oyun yapamazsın mesela. Benim sana tavsiyem Unity ile 2D oyun geliştirmeyi öğrenerek işe başla. Udemy sitesinde güzel kurslar bulabilirsin. Ayrıca bir anda ben şöyle oyun yapacağım şöyle iyi olacak gibi hayallere kapılma. Oyun yapmak hem çok zahmetlidir hem de çok değişim gerektirir. Her şey kafandaki gibi olması çok uzun sürer ve çok çalışma gerektirir. Ayrıca para kazanmak gibi bir amacın varsa neredeyse her şeyi kendin yapmak zorundasın. Çünkü internetteki bedava şeyler sadece kişisel kullanımlar içindir.

Oyun yapmadan önce yapman gerek şeylerde çok olacak mesela. Her şeyi bilsen bile çok vakit alacak. Diyelim ki oyun yapmayı öğrendir. Tebrikler! Yolun ufak bir kısmını geçtin. Şimdi ise yapmaya başlama vakti. Önce Yapmak istediğin oyun için şemalar çizeceksin. Ardından bu şemalara göre tasarımlar. bölümler, mekanikler ve sesler yapman gerekecek. Ayrıca optimizasyon, test süreci ve bolca uğraş gerektirecektir. Her şey ilk yapıldığında mükemmel olmaz. Hep ileriye gidersin. Önce bir Pre-Alpha yaparsın sonra ondan ilerlersin.

Eğer oyun yapmak işinde ciddiysen ve vakit ayırabileceksen girmeni tavsiye ederim. Aksi taktirde vakit ve para kaybı olacaktır ki şu an her ikisi de çok değerli.

C# öğrenmen gerekiyor yani evet.

Öğrenmeye çalışacağım.
Arkadaşlar son bir sorum olacak internette C# kitapları var bu kitaplarda kod mu yazıyor?

Öğrenmeye çalışacağım.
Arkadaşlar son bir sorum olacak internette C# kitapları var bu kitaplarda kod mu yazıyor?
Tavsiyem kitapları değil kursları alman. Kitaplar her ne kadar iyi bir bilgi kaynağı olsa da yeterli değil. Ayrıca Udemy Unity kursları içerisinde C# dersleri de oluyor genellikle. Bu sayede ikisini de öğrenmiş olursun. Eğer C# diline daha fazla hakim olmak istiyorsan ekstra C# kursu almanı tavsiye ederim.

Tavsiyem kitapları değil kursları alman. Kitaplar her ne kadar iyi bir bilgi kaynağı olsa da yeterli değil. Ayrıca Udemy Unity kursları içerisinde C# dersleri de oluyor genellikle. Bu sayede ikisini de öğrenmiş olursun. Eğer C# diline daha fazla hakim olmak istiyorsan ekstra C# kursu almanı tavsiye ederim.

160TL'lik kursu alacağım C# öğrenirim ama yanına da Python alıp öğrensem iyi olur mu?

160TL'lik kursu alacağım C# öğrenirim ama yanına da Python alıp öğrensem iyi olur mu?
İndirim vakitlerini kovalaman daha iyi olur. Sürekli indirim yapıyorlar zaten. Muhtemelen ikisini 70 TL civarı gibi bir fiyata alabilirsin ama benim sana tavsiyem amacın oyun yapmak ise 2D Unity oyun kursu satın al indirimlerde. Hatta İngilizce biliyorsan eğer çok daha iyi kurslar da var.

Şimdilik C#'ı bu oyun kurslarından öğren. Daha sonra C# kursunu almanı tavsiye ederim. Eğer C# öğreneceksen Python öğrenmene gerek kalacağını da sanmıyorum. Python'u ilerisi için düşün ama ikisini birden öğrenmeye kalkma sakın. Önce oyun kurslarını alman daha yararlı olacaktır.

İndirim vakitlerini kovalaman daha iyi olur. Sürekli indirim yapıyorlar zaten. Muhtemelen ikisini 70 TL civarı gibi bir fiyata alabilirsin ama benim sana tavsiyem amacın oyun yapmak ise 2D Unity oyun kursu satın al indirimlerde. Hatta İngilizce biliyorsan eğer çok daha iyi kurslar da var.

Şimdilik C#'ı bu oyun kurslarından öğren. Daha sonra C# kursunu almanı tavsiye ederim. Eğer C# öğreneceksen Python öğrenmene gerek kalacağını da sanmıyorum. Python'u ilerisi için düşün ama ikisini birden öğrenmeye kalkma sakın. Önce oyun kurslarını alman daha yararlı olacaktır.

Evet bayağı indirim yapıyorlar o fiyata satın almam. Ama hedefim 3D oyun yapmak 2D oyun yapmayı nedense zaman kaybı gibi görüyorum ve Unity öğreniyor gibiyim bana kolay geldi assets indiriyorum zemin yapıyorum sonra assetslerden araba modeli bakıyorum import ediyorum ama oynayamıyorum onu öğrenmek içinde o kursa indirim yapıldığında alıp öğreneceğim Python öğrenmeyeceğim. İngilizceye gelincede ingilizceye çalışamadığım için yazılım düşük ama ingilizcem iyi en yakın zamanda İngilizce kursuna gideceğim.

Geri
Yukarı